Çaybaşı’nda Gergin Dakikalar : Jandarma Vatandaşla Karşı Karşıya Kaldı

969

Çaybaşı’nın İlküvez Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin çöp tesisi olarak kullandığı alanın kaldırılmasını istemesi üzerine Göksu Yaylasına yapılması planlanan çöp tesisi önünde eylem yaparak sesini duyurmak istedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’e seslerini duyurmak isteyen vatandaşlar ellerindeki pankartlarla tesis önünde toplandı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı eylemde vatandaşlardan bazıları tesis alanına girmeye çalışmasıyla duruma jandarma ekipleri müdahale etti. Kısa süren kargaşanın ardından araya giren vatandaşlar ortamı sakinleştirmek isterken, olayın büyümemesi için takviye ekip geldi.

Tesise Girmek İstediler

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Göksu Yaylası civarında kurduğu tesise girmek isteyen vatandaşlara jandarma set kurarak durdurmak istedi. Bir anda kalabalık arasından bazı vatandaşların ” İçeri Giriyoruz” demesi üzerine kalabalık grup bir anda tesis içerisine yürüdü. Jandarma komutanının bir çok ikazına rağmen yaklaşık on kişi tesis içerisine girerken, olası bir taşkınlığın olması durumunda ekipler hazır bekledi.

Gerginlik Bir Saat Sürdü

Vatandaşlarla jandarma arasında süren gerginlik yaklaşık bir saat sürerken, araya giren yöre sakinlerinden bazıları ” Onlar bizim askerimiz, biz onlara bir şey diyemeyiz” diyerek gerin olan ortamı yatıştırmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar ile jandarma ekipleri arasında kısa süreli arbede yaşanırken, grubun sakinleşmesi ise yaklaşık bir saat sürdü.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı