Başkan Türe” Yol, Çocuklar İçin Proje, Piknik Alanı, Seyir Terası, Serenti Evleri Çatalpınar’a Kazandırılacak”

373

31 Mart Yerel Seçim sonrası ve 2. dönem seçimi kazanan Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe 8 aylık çalışmalarını ve projelerini ilk kez paylaştı. İlçeye yeni yollar ve yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefleyen Başkan Ahmet Türe gelecek yıllar için yapılacak çalışmaları anlattı.

“Yol Sorunları İlk Hizmetlerimiz Olmaya Devam Edecek”

İlçenin en büyük sorunlarından olan yol sorunlarının öncelikli hizmet olduğunu ifade eden Başkan Ahmet Türe,”  28 Mart 2019 tarihinde beton ihalemizi gerçekleştirerek belediyemiz sınırları içerisinde olan ara yollarda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Büyükşehir ile beraber Gündoğdu Mahallemiz 3 yıldır kötü durumdaydı ve oraya da beton yol çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şu an büyük iki tane mahallemiz olan Ortaköy’e 6 km yol sathi kaplama asfalt çalışmamız devam ediyor. Tabi ilçemizde havaların güzel gitmesiyle beraber 6. km’lik yolun çalışmasını da bitirmiş olacağız.Yine önümüzdeki günlerde Karahamza- Korgan bağlantı yolu 5 km. sıcak asfalta kavuşacaktır ” dedi.

Türe,”Islah Çalışmaları Sonrası Piknik Alanı Projemizi Hayata Geçireceğiz”

Dere ve ırmak kenarları boyunca ıslah çalışmaları sonrası vatandaşlara piknik alanı projesinin hayata geçirileceğini ifade eden Türe,” Çatalpınar ilçemiz sahil hariç her zaman iddia ettiğimiz coğrafi bakımından da Ordu’muzun en güzel ilçelerimizden bir tanesidir. İki tane Keş Deresi ve Bolaman Çayı’nın birleştiği bir vadinin üzerindeyiz. Bu vadi üzerinde bulunan ilçemizde ırmak ve dere kenarları ıslah çalışmasından sonra piknik alanları yapmayı düşünüyoruz. Çünkü önümüzdeki dönemde hedefimiz bu olacaktır. Bu Bolaman- Havza projesi 7 ilçeyi kapsadığı için coğrafi konum, turizm ve tarım olarak ilçemizin merkez çalışmalarını hızlandıracağız” diye konuştu.

“Seyir Terası Ve Çocuklarımız İçin Projelerimiz Var”

Çocuklar için yeni proje hayatı geçirmeyi planladıklarını söyleyen Türe,” Bu dere yataklarında, çay bahçeleri ve kafeteryaların olduğu ve değirmenimizde yapacağımız çalışmalarla kanal aracılığıyla çocuklarımızın eğlenebileceği bir proje düşünüyoruz. Bizim yine Akkaya’da Abdullah Kayası dediğimiz iki tane turistik kayamız var. Bu kayalarımızı turizme açmak için Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın da zaten bu kaya üzerinde bir çalışması mevcuttur. Tabi bu çalışma içerisinde o alana bir adette seyir terası yapılacaktır. Aynı zamanda bu kayanın temizlenmesi için tabiat varlıklarıyla da gerekli yazışmaları yaptık. Tabi bu çalışmalar sonucunda iki tane kayamızı turizm anlamında faaliyete geçireceğiz” şeklinde konuştu.

“Serenti Evleri Turizme Kazandıracağız”

Gerçekleştireceği yeni projeler arasında serenti evleri ve mesire alanlarının da olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Ahmet Türe,”Yine çalışmalarımızın arasında mesire alanımızda var. Bu alana da bir proje hazırlatarak eski serenti ve evleri onları restore edeceğimizi söylemek istiyoruz. Bizde vatandaşlarımıza şunu demek istiyoruz. Serenti olan eski evlerinizi sakın ama sakın odun olarak vermeyin. Biz onların değerinden fazlasını verip vatandaşlarımızdan alacağız. Biz Olukdüz’ün bölgesinde bulunan Sarıçiçek Yaylamızı restore ederek milletimizin hizmetine sunacağız. Turizmden tarıma, alt yapıdan üst yapıya kadar ilçemizde önümüzdeki yıllarda daha geniş hizmetlerin olacağını söylemek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı