Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

244

Engelli bireylerimizin yaşam kalitesinin yükseltilerek önlerindeki engellerin kaldırılması, toplumun tüm fertleri ile eşit hak ve özgürlüklere sahip olmalarının sağlanması hepimizin temel sorumlulukları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda engelli kardeşlerimizin yaşama sevinçleri, sosyal ve kültürel alanlarda gösterdikleri azim ve başarıları bizlere örnek teşkil etmeli ve hiçbir engelin üretken ve çalışkan olmaya mani olmayacağı da unutulmamalıdır.

Biz de Ordu Üniversitesi olarak “engelsiz üniversite” anlayışıyla engelli öğrencilerimizin akademik ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde eğitim programları düzenleyerek onlara uygun eğitim, araştırma ve barınma ortamları oluşturmak amacıyla çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürmekteyiz. Bu amaçla Üniversitemiz bünyesinde bulunan Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile de engelli öğrencilerimize pek çok alanda hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgi, vicdan ve merhamet engelimizin olmadığı bir dünya temenni ederek tüm özel bireylerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı