Reis Spor Kulübü Sporcularından 2 Madalya Daha

327

26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapılan İpekyolu 4. Uluslararası Wushu Balkan Şampiyonası’na katılan Reis Arslanlar Spor Kulübü, şampiyonadan 2 madalya ile döndü.

Düzenlenen şampiyonaya 3 sporcu ile katılan Reis Arslanlar Spor Kulübü’nde, 48 kg. Bayanlarda Burcu Uysal ve 90 kg.’da yarışan Ahmet Arıca yarı final karşılaşmalarında yenilerek 3. olup Ünye’ye madalya ile döndüler. Ayrıca düzenlenen şampiyonada Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan kulüp antrenörü Ayfer Arslan da büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonanın ardından İlçe Spor Müdürlüğünü ziyaret eden Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan, şampiyonada Milli Takım Antrenörü olarak görev yapan Ayfer Arslan ve şampiyonaya katılan sporcular, başarılarını İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu ile paylaştı.

Ziyarette açıklama yapan Ünye Reis Arslanlar Spor Kulübü Başkanı Cavit Arslan; “26 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Ankara’da yapılan Uluslararası 4. Wushu Balkan Şampiyonası’na Ordu ilimizi, Milli Takımımızı, ilçemizi ve kulübümüzü temsilen 3 sporcumuz katıldı. Sporcularımızdan 48 kg. Bayanlarda Burcu Uysal yarı finalde yenilerek 3. oldu. 90 kg.’da yarışan Ahmet Arıca da yarı finalde yenilerek 3. oldu. Bu bağlamda Türkiye adına 2 madalya kazandık. Yine sporcularımızdan Cengizhan Ediz ilk turda sakatlanarak Milli sporcu olarak kayıtlara geçmiştir. Kulüp ve ilimizin antrenörü olan Ayfer Arslan bu şampiyonada Milli Antrenör olmuştur. Biz onu Milli Takım Antrenörlüğüne layık gören başta Federasyon Başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri ile Milli Takım Antrenörlerine teşekkür ediyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen İlçe Spor Müdürümüze de bugün ziyarette bulunarak bu başarımızı paylaşmak istedik. Ayrıca Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve İl Spor Müdürlüğümüz de bizlere gerekli yardımları yapıyorlar. Onlara da teşekkürlerimizi iletiyoruz.”dedi.

Alınan başarılardan dolayı gurur duyduğunu ifade eden Ünye İlçe Spor Müdürü Aydın Kuyumcu; “Ankara’da yapılan İpekyolu 4. Uluslararası Wushu Balkan Şampiyonası’na ilimizi ve ilçemizi temsilen Reis Arslanlar Spor Kulübü sporcularından 3 sporcumuz Milli Takım’a seçildiler. Sporcularımız Milli olmanın yanı sıra ilimizi ve ilçemizi gururlandırarak 2 madalya ile geldiler. Bu mutluluklarını da bizlerle paylaşmak için bizleri ziyarete geldiler. Aynı zamanda gururumuz olan antrenör Ayfer Arslan da bu şampiyonada Milli Takım Antrenörü olarak görev yapmış bulunmaktaydı. Ben kulüp başkanımız, antrenörümüzü ve sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik eder teşekkür ederim.”dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı