İcraatçı Değil, Takipçi Başkan

364

Hükümetin en büyük temsilcisi olan Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, yaptığı her açıklamanın arkasına projelerin takipçisi olacağını söylüyor ancak kamuoyu takipçi başkan değil, icraatçı başkan istiyor.

Bu günkü kamuoyuna yaptığı açıklamada yine eskisi gibi alışkanlık haline gelen “Takipçisiyiz” kelimesini her açıklamasında tekrarlayan Başkan Argan bu günkü açıklamasında ise yine aynı şekilde Ünye’deki projelerin takipçisi olacağını söyledi.

Argan açıklamasında” Ünye Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili 16 tane dava dosyasının tamamının sonuçlandığını dolayısıyla 500 dönümlük Ünye Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetine geçtiğini söyledi. İmar plan çalışmaları Bakanlığımızın onayına sunulmuş olup önümüzde alt yapı uygulama proje ihalesi  ve devamında da uygulama ihalesi yapılacaktır. Daha önceden de ifade ettiğimiz üzere önümüzdeki yıl içerisinde o bölgeye Ünyeli hemşehrilerimiz ile beraber inşallah  kazmayı vuracağız’ dedi.

Argan, ‘Kültür Merkezi ile ilgili olarak 2018 yılında orta vadeli projelerin durdurulması neticesinde uzun bir süre hayata geçirilemedi.  Diğer konularda da olduğu gibi bu hususta da Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş Bey’in himayelerinde sonuca ulaştırıldı. Bu konuyla  ile ilgili yeni bir ihale yapılmayacaktır. İhaleyi alan firma   daha önce  belirlenmiş olup yatırım programına  9 milyon ödenek ayrılmış sadece yer teslimi ile ilgili süreç beklenmektedir’ dedi.

Diğer taraftan da Argan, üniversite ile ilgili şu açıklamalarda bulundu ;

‘2018 yılında mevcut havaalanında yapılması planlanan Ünye Üniversite Yerleşkesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda 467 bin lira para geçen yıl kira bedeli olarak ödenmiş olup  bu yıl da aynı şekilde yaklaşık 200 dönümlük arazi üzerine kurulması planlanan üniversite alanında 140 dönümlük alan Orman Genel Müdürlüğümüz himayesindedir. 2019 yılı kira bedeli olan 80 bin lira para derneğimiz tarafından önümüzde ki pazartesi ödenecektir. Ordu Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ile en son yapmış olduğumuz görüşme neticesinde Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na yatırım programına alınması için daha önce talepte bulunulduğunu ve aynı şekilde Ünye’de bu yerleşkenin hayata geçirilmesi için gayret sarf ettiğini görüyoruz’ dedi.

‘Önümüzdeki hafta bu üç temel konu ve diğer konular öncelikli olmak kaydıyla Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı ile Ankara’da yoğun şekilde  temaslarda bulunacağız.’

‘ ÜNYE BİZİM ÖZELİMİZ’

Özellikle bu üç temel ve diğer yatırımların sonuca ulaştırılması için bizlere destek olan  her gittiğimizde bize kapılarını ardına kadar açan Genel Başkan Vekilimiz, Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş başta olmak üzere, Ordu Büyükşehir Belediye  Başkanımız Sayın M. Hilmi Güler’e, İl Başkanımız  Sayın Halit Tomakin’e ,Ordu Milletvekillerimiz Sayın Şenel Yediyıldız, Sayın Ergün Taşçı ve Sayın Metin Gündoğdu’ya ve aynı zamanda bizlerle beraber  yakın ve ısrarlı takiplerinden dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya ve emeği geçen herkese  teşekkür ediyorum’ dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı