Kaymakam Güney Yeni Yayın Döneminde Ajanda Programının Konuğu Oldu

310

Yeni yayın dönemine başlayan ve Ajanda programının ilk konuğu olan Kaymakam Ümit Hüseyin Güney Gazeteci Hamza Alp’in sorularını yanıtladı. Moda TV/Alp Medya iş birliği ile kurulan yeni stüdyonun ilk konuğu Ümit Hüseyin Güney, canlı yayında Ünye’ye gelecek yatırımları ve çalışmaları anlattı.

Kültür Sarayı, Asayiş, hizmetler ve bir çok projenin Ünye’ye kazandırılması planlanan konuların konuşulduğu programda Halk Eğitim Merkezi, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Öğretmenevi, Orman İşletme Müdürlüğü, Tarım İlçe Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezleri, Kütüphane, Adliye ve Hükümet Konağı gibi bir çok kurumların Ünye’ye yetersiz olduğu ve kamu binalarının iyileştirilmesi yönünde yeni bir çalışma yapılacağı öğrenildi.

“Bizim Önceliğimiz Kamu Düzeni Ve Güvenliği”

Gazeteci Hamza Alp’in ilk konuğu olarak soruları yanıtlayan Kaymakam Güney,” Bizim devlet olarak yapmamız gereken en öncelikli iş kamu düzeni ve kamu güvenliğidir. Biz yol, kanalizasyon, yada belediye tarzı hizmetler vermiyoruz. Bir ilçe yada bir toplumda kamu düzeni yoksa, insanlar güvenli bir şekilde yaşayamıyorsa biz hangi binayı yaparsak yapalım üzerimizdeki görevi yapmış sayılmayız. Bizler ilçemizde başta uyuşturucuyla mücadele olmak üzere geldiğimiz günden beri tüm kurum ve kuruluşlarla emniyet, jandarma, adliye ve yerel yönetimi olarak sahada enb büyük mücadeleyi yürütüyoruz” dedi.

“Kültür Merkezi’nin Yeri Hazır”

Kültür Merkezi’nin yerinin hazır olduğu ve son çalışmaların devam ettiğini söyleyen Kaymakam Güney,” Üç yıl önce ilçeye geldiğimizde kültür merkezinin yer sorunu vardı. Bugün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nın hemen arkasındaki alan Ünye Belediyesi’ne ait bir alandı. İmarıyla, arsasıyla Ünye Kültür Merkezi’nin yapılacağı yer şu an hazır durumdadır. Kültür Merkezi’nin içinde galeri, konferans, sergi salonları ve içerisinde barınacak sahneleri ile bir çok değişik sosyal olanağın bulunacağı bir alan olacaktır” diye konuştu.

“Bir Çok Kurumumuzun Yeni Binaya İhtiyacı Vardır”

İlçe genelinde bir çok kamu kurumunun yenilenmeye ihtiyacı olduğunu ve iyileşmesi yönünde çalışmaların gerçekleştiğini söyleyen Güney,” Ünye’mize Halk Eğitim Merkezi, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Öğretmenevi, Orman İşletme Müdürlüğü, Tarım İlçe Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezlerimiz, Kütüphanemiz, Adliyemiz ve Hükümet Konağımız yetersizdir. Tabi bunun içinde Ünye Belediyesi binası da var. Tabi bu kadar kurumun işleyişi değil, kurum olarak hizmet verdikleri alanlar iyileştiriliyor ve  iyileştirilmesi gerekiyor. Çünkü ufak bir yerde olan kurumlarımızda başarılı, daha büyük olan kurumlarımızda başarılıdır” şeklinde konuştu.

“Yeni Bir Halk Eğitim Merkezine İhtiyaç Var”

İlçe’de kursların ve sosyal yaşantı konusunda geniş bir ihtiyaç olan Halk Eğitim Merkezi’nin konusuna da değinen Güney,” Yeni bir Halk Eğitim Merkezi’ne 1-2 milyon gibi bir yatırımla şu anki binanın Halk Eğitim Standartlarına uygun bir çok insana kurs verilebilecek bir yeni bina yapılırsa daha güzel olur. Çünkü eski binanın yıkılıp yeni bina vatandaşlara kazandırılırsa, içerisindeki kurs ve hizmet alanı bu ilçeye daha çok işler katacaktır. Şartlar ve bina yapılması için gerekli prosedür hazırdır ve biz bu alana destek verecek bir hayırsever birilerini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ünye Çimento’nun Ünye’de Bir Eseri Yok

Programda Kaymakam Ümit Hüseyin Güney’e düşüncesini söyleyen Hamza Alp,” Bu Halk Eğitim Merkezi binasının bir hayırsever birileri tarafından yapılacaksa bu Ünye Çimento olmalıdır. Çünkü Ünye’ye kendileri tek bir çivi bile çakmadılar” dedi.

Orası Ünye Çimento’ya Hafif Gelir

Gazeteci Hamza Alp’in Ünye Çimento fikrine karşılık olarak firmanın Halk Eğitim Merkezi’nin yeni binasını yapma konusunda hafif geleceğini söyleyen Güney,” Ünye yıllardır o çimentonun tozunu zaten çekti. Ünye Çimento bu gün inşaat sektörünün daralması sonucunda çok parlak günler yaşamıyor. Ünye Çimento’ya çok yüklenmemiz gerekir. Çünkü şu anki ekonomik krizde onlarda çok parlak günler yaşamıyor. Bizim amacımız hedefimiz Ünye’de yeni bir kampus alanı yapmaktır. Ve o kampus alanında İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesini iş adamlarımız yapacaktır. Onun sözünü verdiler” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı