Dünya Devi Gina Tricot Ünye’de

818

Ünye’de 2014 yılından bu yana faaliyet gösteren Maydenim Tekstil, İsveç’in ve Avrupa’nın en büyük giyim firmalarından Gina Tricot ile olan 16 milyon euroluk ihracatını bu yıl 25 milyon Euro’ya çıkarmayı hedefliyor.

Ünye’de yapılan yeni yatırımlarla her geçen gün büyüme devam eden ve dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Maydenim tekstil 550 çalışanıyla hem ekonomiye hem de istihdama büyük katkı sağlıyor. İspanya, İtalya, Hollanda, Polonya, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkedeki ünlü markalara ürün temin eden Maydenim Tekstil, geçtiğimiz yıl 3 milyon adet ürünle 22 milyon euroluk ihracat gerçekleştirdi.

Avrupa’da ihracat gerçekleştirildiği dev firmalardan Gina Tricot’un yöneticileri Ünye’ye gelerek konfeksiyon ve kot yıkama fabrikalarını yerinde inceledi.

Fabrika gezi sonrası konuşma yapan Rebecca Wathkins,”Maydenim’le bizler çok gurur duyduk. Yıkama alanını çevrecilik ve sürdürülebilirlik adına bizler beğendik. Maydenim bizlerin en büyük imalatçılarından birisidir. Maydenim’le gelecek için daha farklı planlarımız var. Özellikle böyle bir tesiste yıkama girişimi olduktan sonra çok daha fazla buraya yoğunlaşacağız “dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı