İş Adamlarından Öğrencilere Laboratuvar

246

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği (ÜNSİYAD) tarafından Robotik Kodlama ve Stem Laboratuvarı açıldı. Ünyeli İşadamlarının desteğiyle oluşturulan laboratuvar Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in katılımıyla açılışı gerçekleşti.

“Burada Öğrencilerimizin Düşünebilme Becerileri Ön Plana Çıkacaktır”

Açılış öncesi konuşan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Bilgisayar, yazılım, kontrol birimleri ile beraber robotik alanda belli koşullara göre çalışılabilmesi, mekanizmaların tasarlanması, bunların kontrollerinin gerçekleştirilmesi için elektronik donanımların eklenmesi ve dijital ortamlı kontrollerin sağlanması birçok mühendislik uygulamaları yapılacaktır. Burada öğrencilerimiz alacağı kodlama eğitimi sayesinde çocuklarımızın analitik düşünme, eleştirel düşünme, problem çözebilme ve tasarım odaklı düşünebilme gibi becerileri ön plana çıkacaktır” dedi

“Bu Laboratuar Ünye Adına Çok Büyük Bir Projedir”

Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Kemal Yankuncu,” “Bizi buraya davet ettiğiniz günden bu yana İstanbul’daki dostlarımızla bu heyecanı yaşıyoruz. Bu heyecanın burada en güzel şekilde noktalanmasını diliyorum. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir derler. Ben gerçekten Ünye’mizde görev yapan değerli kaymakamımızı, müdürümüzü ve ekibini yürekten kutluyorum. Günümüz koşullarında dünya teknolojisine ayak uydurmak adına Ünye’de açtığımız bu laboratuarımızın çok büyük bir proje olduğuna inanıyorum. Yağmurunda ıslandığımız, güneşinde ısındığımız, çamurunu çiğnediğimiz bu coğrafyadan gitmemiz bizleri asla ve asla buraları göz ardı etmememiz gerektiğini 16 Milyonluk kentte yaşayarak hissediyoruz. İyi hayat yaşamamız toplumsal sorumluluğumuzu asla yok etmemeli. Biz de bu düşünce ile memleketimize bir katkımız olması amacıyla bu projeye destek verdik” diye konuştu.

“Bizler Çocuklarımıza Güncel Gelişmelerle İmkan Vermeliyiz”

Projeye katkılarından dolayı iş adamlarına teşekkür eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Kalıcı gelişmenin eğitimle olduğu, bilginin en müspet güç olduğu bir dünyada yapay zekaların, kodlamaların, endüstri 4.0’ın konuşulduğu günümüz dünyasında bizler çocuklarımıza dünyanın güncel gelişimine uygun imkanları vermek durumundayız. Bugün Dünya 4.0 teknolojisine nasıl geçiyorsa, bizlerin de aynı paralelde ve aynı hızda buna geçmemiz lazım. Bu nedenle Ünyeli İşadamlarımızın bu projeye katkıları nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği yönetimine teşekkür belgesi verildi. Konuşmaların ardından Robotik Kodlama ve Stem Laboratuarı  açılışı gerçekleşti.

Açılışa ayrıca Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünyeli Sanayici ve İşadamları Derneği  Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, kurum idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı