Valilikten Açıklama,”Aşırı Rüzgarlara Dikkat Edin”

205

Alınan meteorolojik veriler doğrultusunda, ilimiz genelinde etkili olacağı belirtilen şiddetli rüzgar ve fırtına nedeniyle meydana gelecek olumsuzluklara karşı Valiliğimizce ilçe kaymakamlıkları, belediyeler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımız, gerekli önlemleri ve tedbirleri almaları konusunda uyarılmıştır.

23.12.2019 Pazartesi günü, ilimiz genelinde sabah saatlerinde başlayan aşırı rüzgar ve fırtına nedeni ile bir çok noktada (11 ilçede, 22 farklı noktada) örtü ve orman yangını meydana gelmiş, meydana gelen örtü ve orman yangınları, Valiliğimizin koordinasyonunda yürütülen müdahale ve söndürme çalışmaları neticesinde yerleşim yerlerine sıçramadan ve vatandaşlarımız zarar görmeden söndürülmesi sağlanmıştır. İlimiz genelinde halihazırda devam eden örtü veya orman yangını yoktur.

Meydana gelen örtü ve orman yangınları, olumsuz hava koşullarında vatandaşlarımızın daha dikkatli ve duyarlı olması gerekliliği bir kez daha ortaya çıkarmıştır.

Bugün, gece saatlerine kadar hava şartlarının olumsuz olacağı değerlendirildiğinden, örtü ve orman yangını, ev yangını, soba zehirlenmesi, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ tarafından Whatsapp’ta oluşturulan ’Afet Haberleşme Grubu’ndan anlık bilgi paylaşımı yapılmakta, verilen emir ve talimatlarla kısa sürede olaylara müdahale edilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı