İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

234
2019 yılının son İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Seddar başkanlığında yapıldı.
Valilik toplantı salonunda yapılan İl İdare Şube Başkanları Toplantısına, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, Altınordu Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Niyazi Erten, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Hacıhasanoğlu,  ODÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Niyazi Taşçı, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Süleyman Ekşi ile kamu kurum ve kuruluşlarının il müdürleri katıldı.
Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, 2019 yılında gösterdikleri gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine teşekkür etti.
Toplantıda, 2019 yılının kamu yönetimi açısından nasıl geçtiğine dair genel bir değerlendirmede bulunan Vali Seddar Yavuz, 2020 yılında kamu kurumlarının yöneticilerinden beklentilerini dile getirdi.
Kamu yöneticilerinden, kendilerini sürekli geliştirip, yenilemelerini isteyen Vali Yavuz, “Ülkemizin gelecek vizyonuna uygun olarak, kendimizi sürekli geliştirmeli ve yeniliklere ayak uydurmalıyız. Hizmet sunduğumuz vatandaşlarımızla iletişimimiz iyi olmalı. Yapacağımız hizmet ve çalışmalarda, vatandaş memnuniyetini ön planda tutmalıyız. Onların hayır ve dualarını almalıyız” dedi.
Toplumda trafik bilincinin ve duyarlılığının oluşturulması için kamu yöneticilerine çok iş düştüğünü ifade eden Vali Yavuz, “Bizler, davranış ve hareketlerimizle topluma örnek olmalıyız. Trafik kurallarının toplumda yerleşmesi için bizlere de büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Bu konuda başlatılan çalışma ve projelere destek olmalıyız. Trafik kurallarına kendimiz de riayet etmeliyiz” diye konuştu.
Kamu kurumları arasındaki işbirliği ve koordinasyonun önemine de dikkat çeken Vali Yavuz, herhangi bir olay olduğunda doğru ve hızlı bilgi akışı sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.
Kurum yöneticilerine, kamu hizmetlerinin yürütülmesi konusunda bazı telkin, tavsiye ve uyarılarda da bulunan Vali Yavuz, 2020 yılının daha verimli ve başarılı bir yıl olması dileğinde bulundu.
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı