Ünye’de Voleybol’a Kadın Eli Değdi

455

Ünye Kadın Eli Dokunuyor Derneğinin destekleriyle ilk defa Bayan Voleybol Takımı oluşturuldu. Ünye’nin ilk defa bayanların oluşturduğu Ünye Gücü Bayan Futbol takımından sonra Voleybol Bayan Futbol takımı da kuruldu.

Bu yıl Bölgesel Amatör Lig’de de mücadele edecek olan bayan voleybol takımını ziyaret eden Ünye Kadın Futbol Gücü Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Hasten ve Ünye Kadın Eli Dokunuyor Derneği Başkanı Esra Gerçeker oyuncuları ziyaret etti.

Bayanları spora teşvik edilmesinin gerektiğini söyleyen Ünye Kadın Eli Dokunuyor Derneği Başkanı Esra Gerçeker,” Biz Ünye Kadın Eli Dokunuyor Derneği olarak bu oyuncular bizim ilk çiçeklerimizdir. Sağlıklı bir toplumun sağlıklı bireylerden, sağlıklı bireylerinde sağlıklı ailelerden yani kız çocuklarından özellikle oluştuğunu düşünüyoruz. Bu kız çocuklarının spora yönlendirilmesi sağlıklı bir aile toplum yaratılması açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Kız çocuklarımızı kusursuz olma adına değil de cesur olma adına yetiştirelim. Spora ve sporun her türlü dalına teşvik edelim. Bu voleybol takımı Ünye’de ilk ve tektir. Kızlarımızın futbol takımı da var. Bunların çeşitlenmesini çoğalmasını kız çocuklarımızın spora aktive edilmesini aileleri tarafından desteklenmesini istiyoruz. Dernek olarak onlar bizim ilk çiçeklerimizdir” dedi.

Ünye Kadın Futbol Gücü Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Hasten ise,”Ünye’de ilk defa gerçekleştirdiğimiz ve kadınlarımızı ön plana çıkardığımız organizasyonumuzda başarılı bir şekilde ilerliyoruz. Buradaki çocuklarımızın bir çoğu lise öğrencisidir. Dışarıdan ilçelerden de bazı transferler gerçekleştirdik. İnşallah ilçemizi söz ettiren bir takım haline getirmeye çalışacağız. Hafta sonu maçlarımız başlıyor ve bütün Ünyeli hemşerilerimizi maçlarımıza davet ediyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı