‘Mındfulness ; Çaybaşı Farkında’ Projesi Kapsamında Öğretmenlere Eğitim Verildi

233

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen, Çaybaşı Kaymakamlığı ve Çaybaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Mindfulness ; Çaybaşı Farkında” projesi kapsamında, Doç. Dr Bilge Uzun tarafından öğretmenlere eğitim verildi.

“Mindfulness ; Çaybaşı Farkında” adıyla üç gün boyunca devam edecek olan ve bugün Ünye Anafarta Ortaokulunda düzenlenen eğitime, Çaybaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Güneş, Şube Müdürü İsmail Küçükoğlu ve öğretmenler katıldı.

Çaybaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Güneş’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, yenilikçi ve farkındalık yaratmaya istekli 24 öğretmen Doç. Dr Bilge Uzun tarafından Mındfulness eğitimi aldı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından 2019 yılı teknik destek kapsamında desteklenen, Çaybaşı Kaymakamlığınca yürütülen, Çaybaşı Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Öğretmeni Hülya Söğüt tarafından yazılan Mındfulness Çaybaşı Farkında projesi kapsamında düzenlenen eğitim sonucunda, öğretmen ve öğrencilere bilinçli farkındalık yeteneği kazandırılarak odaklanma, dikkat ve yaratıcılık konularında ilerleme sağlayarak kendilerini daha iyi tanıyıp ifade etmeleri amaçlanıyor.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı