TSK Sessiz Çığlıklar’lardan İlginç Sesleniş

750

TSK Sessiz Çığlıklar Platformu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “Göreve Başlangıç Dereceleri” konusunda iyileştirilmesinin bir an önce yapılmasını istedi. Sessiz Çığlıklar Platformuna bağlı yaklaşık 8 kişi ağızlarını bantla kapatarak Göreve Başlangıç Dereceleri’nin iyileştirilmesi konusunda Cumhurbaşkanına seslendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında konuşan TSK Sessiz Çığlıklar Platformu Ünye Temsilcisi Emekli Astsubay Yılmaz Tepe,” Çok zor ve ağır şartlarda görev yapan TSK’nın omurgası bizler onyıllardaır hiçbir zaman ayrıcalık veya imtiyaz talep etmedik, tek talebimiz adalettir. Haklı taleplerimizin karşılanarak adaletin gerçekleşeceği sözünü Genel Kurmay Bşk, MSB. ve Cumhurbaşkanımızın söz vermesine rağmen ne yazık ki hiçbiri gerçekleşmedi. Kamuoyu ve ilgililere 15 Bin Silah Arkadaşımızın İmzaladığı 10 maddelik haklı taleplerimizi sizlere sunuyoruz.

  1. Sn Cumhurbaşkanının biz ASTSUBAY’lara 18 ay önce “hayırlı olsun” diye müjdelediği “Göreve Başlangıç Dereceleri” sorunumuz halen çözüme kavuşmamıştır.
  2. 1980 Darbesi itibariyle General, Amiral ve Yarbay dahil ÜSTSubaylara farklı isim altında 6 ad Tazminat verilmektedir, bu adaletsizliği düzeltmek için AK Parti 2015 seçimlerinde SÖZ vermiş, ayrıca hükümet programına da girmiş, tüm Genek Kurmay Bşk.ları ve MSB’ları tarafından da MAKAM ve GÖREV Tazminatı SÖZ’ü vermiş olmasına rağmen bu SÖZ halen gerçekleşmemiştir. Halihazırda Emekli olduklarından dahi 3 ad tazminatı General, Amiral ve Yarbay dahil tüm ÜSTSUBAY’lar almaya devam ederken daha alt rütbedeki tüm TSK’leri mensupları bundan mahrum bırakılmaktadır.
  3. General, Amiral ve ÜSTSUBAY’lar Emekli olduğunda Emekli Maaşı bağlama oranı %70-85’tir, bu durum ASTSUBAY, UZMAN Erbaş ile BİNBAŞI Emeklilerinin Emekli Maaşı bağlama oranları ise %40-55’dir. Bu durum ANAYASAYA aykırıdır ve TSK’leri AİLE Ortamına zarar vermektedir. Aidiyet duygusunu zedelemektedir.
  4. 2003 yılından itibaren MYO seviyesinde olan Astsubay sınıf okullarının Çağın gerektirdiği şekilde LİSANS düzeyine çıkarılması Anayasal bir haktır, ihtiyaçtır.
  5. UZMAN Erbaşların KADRO, 3600 EK GÖSTERGE ve 6000 sayılı kanun kapsamında 45-52 YAŞ Haddi mağduriyetleri konusu toplum nezdinde büyük yaralar açmaktadır, bu durum her gün ŞEHİT ve GAZİ’ler vren TSK’nin kahraman Mensuplarının kendilerini YETİM ve ÖKSÜZ hissetmesine neden olmaktadır, bu kardeşlerimizin sorunlarına insani hassasiyet MİLLİ bir görevdir.
  6. SAĞLAM raporları ile TSK’ne girip zaman içinde sağlığını kaybeden ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapamaz raporlarıyla ilişiği kesilen Adi MALÜL Silah Arkadaşlarımıza İnsani şartlarda ekonomik yaşam hakkı verilmesi zaruridir.
  7. Yıllar içinde tüm Kamu personeline yapılan SİCİL AFFI’nın bir defaya mahsus, Yüz Kızartıcı suç işlemeyen TSK’leri Mensupları için de uygulanması büyük bir adaletsizliği ortadan kaldıracaktır.
  8. Darbe dönemlerinde cuntacı kadrolar, en son hain Fetö elemanları tarafından 2’li, 3’lü kararnamelerle haksız ve hukuksuz işlemlerle TSK’dan Resen Emekli edilen vatansever silah arkadaşlarımız İade-i itibar ve yeniden görev beklemektedirler.
  9. Herhangi bir suça karışmamış KHK ile TSK’lerinden uzaklaştırılan ile GAZİ’lik HAK’ları olup verilmeyenler Devletimizin kendilerine şevkat eli uzatmasını bekliyor.
  10. Sn C.Başkanımi şahsınızın Hayırlı olsun dediği bir konuda dahil, geçmişte partinizin bizlere seçim meydanlarında SÖZ verdiği hususların yıllar geçmesine rağmen gerçekleşmemiş olması emrinizdekilerin Devletimizi ACİZ duruma sokmak ve ACİZ göstermek için görevlerini ihmal ve Suistimal ediyor olabileceğinden endişe duyuyoruz bu yüzden Yıllarca SÖZ verilen Haklı taleplerimizin bizzat şahsınıza iletmek ve sorunlarımıza SOMUT ÇÖZÜM istiyoruz ancak emrinizdekilerin kibri, mental yorgunluğu, çözüme odaklı isteksizliği ve duyarsızlığı bizleri canımızdan bezdirdi, bu yüzden sonuca ulaşamadığımızı düşünüyoruz ve sizden ÇOK ACİL RANDEVU talep ediyoruz.

-Devletimizin ŞEVKAT elinin TSK’nin cefakar ve fedakar biz muvazzaf ve emekli ast Rütbedeki TSK’nin tüm ağır yükünü üzerinde taşıyan Binbaşı, Astsubay ve Uzman Erbaşlara da uzatmasını bekliyoruz, YOKSULLUK sınırının çok altında Emekli Maaşı almak gönlümüzü incitmektedir.

-TSK’lerin GÖREV ve sorumluluk durumuna göre HAK paylaşımının adaletli olmadığını düşünüyoruz, dağda, taşta, havada, karada, denizde, PATİKA’da, MEVZİ’de, görevde, nöbette, gece eğitiminde, tatbikatta, operasyonda birlikte olduğumuz ÜstSUBAY Silah Arkadaşlarımız ile hakkaniyetli hak paylaşımı konusunda Devletimizin adaletine güveniyoruz talep ediyoruz.

-Yıllarca şikayet ettiğimiz sürekli ÇALIŞMA’lar DEVAM ediyor algı, söylem ve ifadeler yerini artık Takvimlendirilmiş, SOMUT ve ÇÖZÜM odaklı hassasiyete ulaşana ve Sn.Cumhurbaşkanımıza sorunlarımızı bizzat BEŞTEPE’de iletene kadar Haklı mücadelemizi HUKUK içinde tüm illerde sürdüreceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz. 2 Milyon Astsubay, Uzman Erbaş, Binbaşılar ile Emekli ve Aileleri olarak insani hassasiyet bekliyor Arz ve talep ediyoruz.

Ağızlarımıza taktığımız SİYAH BANT’lar sözün bittiği noktaya geldiğimizi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletimize bağlılığımızı, Türkiye Cumhuriyeti Devletimize meydan okuma anlamı taşımadığını, taleplerimizde haklı olduğumuzu, konuşmaya başlamamız halinde susmayacağımızı, bizlere adalet yok ise orduda istenilen başarının olmayacağını, haklı taplerimizi susarak vakur ve verilen sözlerin şeref sözü olduğu kabul ederek beklediğimizi bir kez daha saygı ile bilgilerinize sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı