Ünye’nin İlk Toz Deterjanı “Clay Matik”

858

Bentonit üretiminin lideri olan Ünye Madencilik kedi kumu, sıvı deterjan, kil, sabun gibi insan sağlığına önem veren maddelerin yanı sıra 2020 yılının yaz ayında ise toz deterjan üretmeye başlayacak. Ünye’nin ilk toz deterjanının üretiminin gerçekleşeceği Ünye Madencilik insan sağlığına da katkısı bulunan ve % 95’i bentonit maddeden oluşacak olan ürününün ilk defa üretimine başlayacak.

Ekolojik sisteme ve insan sağlığı üzerinde de etkili olacak bentonit toz deterjanı anlatan Ünye Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Tecer,” İlk defa Ünye’mizde bentonit maddeden bir deterjan üretimi gerçekleştirdik. Gelen şikayetlere göre eksikliklerini giderdik. Mümkün olduğu kadar doğala yakın olmasını tercih ettik. Dolayısıyla bu Ünye’nin kilinden yapılabilecek en önemlilerinden bir tanesidir. Bentonit kili dünyada deterjan içinde kullanılan bir kildir. Biz üretimimizin % 95’i bentonit kili olan bir deterjan yarattık. Yani bu %95 bentonit madde, % 5’i ise diğer kimyasallar madde demektir. Çünkü bentonit insan sağlığına, bitki sağlığına, hayvan sağlığına çok faydalı bir maddedir. Bu ürünün suyunu bitkilerin üzerine rahatlıkla dökebilir ve bitkilerin canlandığını görürsünüz. O yüzden bunun çevreye atılması denizlere yada göllere ulaşması bölgeye yada yer altında bulunan sulara bir rahatsızlık yaratmaz aksine denizlerinde ekolojisini temizler.  Ürünümüzün adı ise Clay Matik olacaktır” dedi.

Tecer,” Bu Yaz Deterjan Piyasasına Çıkacağız”

2020 yılının yaz ayında üretime geçeceklerini ifade eden Tecer,” Şu an deneme üretimine başladık. Çeşitli firmalara marka ismi koymadan göndermeye başladık. Üretim izinlerimizin alınmasının ardından bu yaz deterjan piyasasına çıkacağız. Tabi sıvısını şu an yapıyoruz ancak tozunu yeni üreteceğiz. Çeşitlerimiz arasında bentonit sabunlarımızda var” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı