Ünye’ye İstanbul’dan Uluslararası Madalya

294

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 17.si düzenlenen İstanbul Uluslararası Mutfak Günleri’ne katılarak pastacılık dalından madalya kazandı.

Ordu- İstanbul Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde 25-28 Aralık 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan 17. İstanbul Uluslararası Mutfak Günleri’ne Ünye’den Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pastacılık dalı öğrencileri ile katıldı. Liselerarası Restoran Tatlı Tabağı kategorisinde Okulun 12-E sınıfı öğrencileri Emirhan Aynacı ile Emre Yaşar iki ayrı tatlı tabağı ile yarışmalara becerilerini gösterdiler. Öğretmenler Mustafa Temiz ve Hüseyin Çiloğlu koçluğunda yarışan öğrencilerden Emre Yaşar dördüncü olurken, Emirhan Aynacı ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Okulun Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alan öğretmeni olarak yarışmada öğrencilere koçluk yapan Mustafa TEMİZ; “Öğrencilerimiz çok önemli bir organizasyona katılmış, yaşıtları ile yarışmış ve derece kazanmışlardır. Yarışma öğrencilerimize kendilerine güven, sorumluluk bilinci, başarı duygusu gibi çok önemli beceri ve yetkinlikler kazandırmıştır. Emeklerinin karşılığı olarak hak ettikleri ödülü aldılar” dedi.

Okulun Koordinatör Müdür Yardımcısı Mehmet Güngör Can, “Okulumuz her yıl benzer yarışmalara katılarak dereceler almaktadır. Bu yıl da Uluslararası nitelikte gerçekleştirilen bu büyük organizasyona katılıp derece alan öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin hazırlık sürecinde onlara yardımcı olan öğretmenlerini, yarışmaya katılım sürecinde destek olan öğretmenlerimizi kutluyoruz. Yarışmaya katılımımız için Okulumuza destek sağlayan kurumlara da ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı