Ağıralioğlu Ünye’de Konuştu,” 17 Yıllık Siyasi Hayatlarında Kendilerini Zengin Ettiler”

447

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Ünye Yüzüncü Yıl Restaurant’ta partililerle bir araya geldi. Ağıralioğlu,” Türkiye’nin son 17 yıllık siyasetini eleştirirken, bu gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 17 yıllık iktidarında ülkeyi fakirleştirerek kendilerini ve partililerini zengin ettiğini söyledi.

Karagöz,”Tarih Çağırdı Ve Millet İstedi”

Konferansta açılışında konuşan İyi Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz,”Bizler İyi bir Türkiye için yola çıktık. 25 Ekim 2017 tarihinde İyi Parti kimliğiyle siyaset sahnesindeki yerimizi aldık. Hepimiz yüzümüzü güneşe döndük. Dev adımlarla ilerliyoruz ve her gün daha da büyüyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi partimiz bir ajandadan yada küçük hesaplardan doğmadı. Tarih çağırdı ve millet istedi. İyi Parti böyle kuruldu. İyi Parti bir emeğin ve bir gayretin ürünüdür. Türkiye’nin İyi Parti’ye ne kadar çok ihtiyacı olduğunu her gün daha da iyi anlıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkelerini esas alarak Cumhuriyet’in kuruluş felsefesinin değerlerini ve üniter yapıyı koruyarak çağdaş uygar medeniyeti yakalamayı, parlamenter sistemi yeniden yaşatarak bağımsız, tarafsız ve adil yargıya ulaşmayı sevgi ve saygı diline hakim kılarak Türk milletine güveni esas alan İyi bir Türkiye için yola çıktık. Yandaşa nimet, vatandaşa külfet olan anlayışa son vereceğiz. İnsanımızın karnı tok, sırtı pek, başı dik olacak. Çalışacağız ve üretken bir toplum olacağız. Türk Milletini mutlu, Türk Devletini güçlü kılacağız” dedi.

Karakaya,”Kaybedilen Umutları Yeniden Tomurcuklandırdık”

İyi Parti Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya,” Bizim partimiz kurulalı yaklaşık 2 yıl, 2 ay oldu. Partimiz kurulduğu günden itibaren inancımız ilk gün ne ise, ikinci kuvayi milliye hareketinin adımlarını atacağız demiştik ve adımlarını atmaya devam ediyoruz. İki seçimde bizlere genel başkanımızın da dediği gibi “Başaracağız, başaracağız, başaracağız” söylemlerinin ardından biz iki seçimde ülkemizin çehresini değiştirdik, nefes yollarını açtık, insanların algılarıyla oynadık, kaybedilen umutları yeniden tomurcuklandırdık. Bu ülkeyi genel başkanımızın önderliğinde tabandan tavana çalışma diyerek partimizle beraber ışık saçan yıllara doğru ilerlemek istiyoruz” diye konuştu.

Yüksel,””Cesur Yürekli Bir Kadın Çıktı Ve Buradayım Dedi”

İyi Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ünzile Yüksel,”Sizlerle İyi bir yola çıktık. Hani de demişti istiklal marşında şairimiz. “Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar. Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var. Ulusun, korkma! nasıl böyle bir imanı boğar. ‘Medeniyyet!’ dediğin tek dişi kalmış canavar.” cümlelerini hatırlatmak istedim sizlere.Herkesin arkamızdan uluduğu ve herkesin ardımızdan koştuğu, bu milleti yok saydığı ve herkesin kovduğu yerde cesur yürekli bir kadın çıktı ortaya,” Burayım gelin alın ve istediğinizi yapın” dedi. Ama o parmak sallayan zatı muhteremler var ya onlarda oturup boynunu büktüler. Yine bükecekler efendiler onlar yine bükecekler. Bu memleket sahipsiz değil, elbet iyiler var.

Ağıralioğlu,”Veciz Cümleler Kurup Berbat İşler Yaptılar”

Türk siyaset tarihi veciz cümleler konuşan şu ana kadar böyle bir adam olmadığını ifade eden İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu,” Sözün mikrofonda söylenilecek olanının karınları doyurmayacağı kefil zamanlardayız. Veciz cümlelerin  istikbalde dahil ihtişamlı kurulmuş hakikatli nutukların karın doyuramayacağı Türk yurdunda konuşarak ayağa kaldıramayacağı gerçeğiyle karşılaştığımız çetin günlerdeyiz. Türk siyaset tarihi veciz cümleler konuşan şu ana kadar böyle bir adam görmemiştir. Hem kendisine metin yazan çizen kadrosu ortalama siyasi olarak nabzını tutmaya heves ettikleri bir milletin ne duymak istediğini bilerek memleketin birikmiş topraklarında bulunan hikayelerini biriktirerek beyefendinin önüne koyuyorlar. Allah var Recep Tayyip Erdoğan Promter cihazını bir uzvu gibi kullanıyor. Yani bey efendinin Promter cihazıyla konuştuğunu hiç kimse bilmez. Bey efendi Promter cihazını o kadar güzel kullanıyor ki bu cihaz bey efendinin vücudunda bir parça haline gelmiş. O çerçeve içerisinde söylenmedik söz, siyasi kuvvete kaydedilmemiş cümleler ve siyasi kuvvete çevrilip kaydedilirken içi boşaltılmamış manasız kavramlar kalmadı” dedi.

Veciz Cümleler Kurup Berbat İşler Yaptılar

Türkiye’de son 18 yıllık Ak Parti İktidarını eleştiren Yavuz Ağıralioğlu,” Gök kubbenin altında söylenecek bir söz zaten yoktu ve bey efendi tekrarlayarak bir daha başlattı. Hikmetli sözler söyleyip berbat işler yapan bir siyasal gelenek oluşturdu. Veciz cümleler kurup berbat işler yaptı. Mikrofonlarda konuşan hiç kimse ben memleketin canına okuyacağım, şayet bana yetki verirseniz çoluk çocuk herkesi Karun kadar zengin yapacağım, bana verdiğiniz yetkiyle lüks ve şatafat içerisinde yaşayacağım, hazineyi talan edeceğim, Karunları talan edeceğim, bütün bunların üzerinde adaleti ifşat edeceğim, şehitlerinizin canına okuyacağım, Türklüğü berbat edeceğim, bana sizi toparlanamaz hale getirmeyeceğim demesin” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı