Ağıralioğlu,”Hükümete Bu Kanunları Öğreteceğiz”

252

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Çaybaşı’nın İlküvez Mahallesinde  bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait vahşi çöp depolama alanına ziyarette bulundu.

Haftalardır Çaybaşılı vatandaşların çöp isyanına destek için gelen İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu seçim öncesinde buraya çöp dökmeyeceğiz diyenler, seçim aldıktan sonra vatandaşın çığlıklarına kulak tıkadığı söyledi. Yaklaşık bin kişilik gurup vahşi çöp depolama alanı önünde İyi Partili Ağıralioğlu’nu karşılarken, çöp tesisin önünde ise partililer ve vatandaşlar Ağıralioğlu’na sevgi gösterisinde bulundu.

Ağıralioğlu,”Hükümetime Kanunları Öğreteceğiz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin vahşi çöp depolama alanı önünde vatandaşlara seslenen Yavuz Ağıralioğlu,” Seçtirdiği mebusların seçilmiş oldukları yerlere olan vazifelerini onlara hatırlatsın. Seçilene kadar her işinizi göreceğiz diye huzurunuza gelip cümleler kurdular. Seçilene kadar buralara yapacağımız çöp döküm alanlarının tamamını ıslah edeceğiz ve size hiç bir zararı olmayacağı gibi buradan size gübrede vereceğiz, çocuklarınıza işte vereceğiz diyenlerin sözlerini hatırlaması lazım. Bizim yaylalarımızın hem zirvelerinde ve aşağıdaki köylerinde içme sularında berbat edecek şekilde çöp dökerek burada yaşayan insanların zaten geçim zorluğu varken birde yaylalarımızı yaşanılmaz hale getirmek nedir diye sormak istiyoruz. Bunca işin arasında iş bulamaz hale gelen bir millete birde huzurla yaşayacakları köylerinde zehir ve çöp solutmak nedir. Burada huzur bulmak için burada yaşayan insanlara çöp kokuları içerisinde yaylada yaşam imkanı sunmaya teşebbüs etmek nedir. Bakın bunlarla ilgili hükümete şunu öğreteceğiz. Biz her şeyi yaparız ve ona göre de kanun çıkartırız diye hükümetimize kanunlara uymayı da öğreteceğiz” dedi.

Ağıralioğlu,” Beş Yıl Maaş Alma Kaliteli Ve Halkın Sağlığına Zarar Vermeyen Tesis Yap”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanını maaşının kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen bir çöp tesisi kurmaya yeteceğini söyleyen Ağıralioğlu,” Bu çevre hassasiyetiyle ilgili her cümle kuranı ve biliyorsunuz Fatsa’da başınızda birde siyanür belası var sizin başınızda. Fındık arazilerinizin içerisinde çocuklarınızın zehir soluyacağı altın bulacağız diye biri para kazanacak hırsıyla çocuklarınızın sağlığını ve tarımı etkileyecek işlere heves ediyorlar. Ordu’nun da çöpünü toplayın çünkü dünyanın her yerinde çöp zaten toplanıyor. Dünyada çöp toplanma alanları nasıl oluşturuluyor ve teknolojiye uygun bir şekilde halka zarar vermeden nasıl çöpler toplanıyorsa Ordu’da çöp için ne gerekiyorsa o yapılması lazım. Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir ara maaşı tartışma söz konusu oldu. 250 bin lira maaş alıyor. İnsan buraya maaşından tesis yaptırır. Maaşını beş yıl yeme buradaki çöpün artırılmasını, temizliğini ve halka zarar vermeyecek noktasına getirme imkanın var. Büyükşehir belediye başkanımız tartışmaya konu olan 250 bin lira maaşını yemesin Ordu’ya hizmet etsin” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı