Keskin’den Sonra Cemiyet Başkanlığına “Uysal” Geldi

478

Ünye İlim Yayma Cemiyeti’nde yapılan 6. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Nurullah Keskin yeniden aday olmazken Tamer Uysal tek liste ile girdiği seçimde başkan seçildi. Dr. Niyazi Kurtulmuş Erkek Öğrenci Yurdu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul İstiklal Marşı ile başladı.

Keskin,”Cemiyetimizin gayesi ilim ve irfan sahibi gençlik yetiştirmektir”

Genel kurulda konuşan eski başkan Nurullah Keskin,”14 Mayıs 1951 yılında kurulan cemiyetimiz ilk iş olarak İstanbul İmam Hatip Okulunu açmıştır. İlim Yayma Cemiyeti 8 Ocak 1973 yılında İlim Yayma Vakfını kurmuş ve bütün mal varlığını buraya devretmiştir. Cemiyetimizin Türkiye genelinde 180 şubesi ve 175 yurdu bulunmaktadır. Cemiyetimizin gayesi ilim ve irfan sahibi gençlik yetiştirmektir. İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şubesi yaklaşık 10 yıl önce açılmıştır. İlim Yayma Cemiyetimiz 1 sene önce açmış olduğumuz kitap kafe projesinde yaklaşık 10 bin öğrenciye hizmet vermiştir “dedi.

Güney,”İlim Yayma Cemiyeti bugün çok güzel bir misyon üstlenmektedir”

Olağan kurulda konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney: “İlim Yayma Cemiyeti bir ihtiyaçtan doğmuştur. Hangi sivil toplum örgütü ihtiyaçtan doğar ise faaliyetleri yürütmesi ve toplumda karşılık bulması mümkün olur. İlim Yayma Cemiyeti ihtiyaca ilaç olacak bir şekilde büyüyerek toplumda güzel nesilleri yetiştirmek noktasında güzel işler yapmıştır. İlim Yayma Cemiyeti bugün çok güzel bir misyon üstlenmektedir. İlim Yayma Cemiyeti ilimli irfanlı gençler yetiştirmek noktasında önemli görev üstlenmektedir. Burada bugüne kadar hizmet eden çok değerli kişiler oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de güzel faaliyetler gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyetine başkan seçilen Tamer Uysal: “Burada sizlerin oylarıyla omzumuza hatırı sayılı bir yük yüklendi. Eğitimci olmamız nedeniyle gençlerimizler beraberiz. Dünya ve gençlerimiz bir yerlere doğru gidiyor. Benimle beraber görev alan arkadaşlarıma, benimle birlikte bu sorumluluğu alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti’nin genel kurulun altıncısını yönetmek etmek üzere Divan Heyeti Başkanı İshak Sözen, Katip üyelikleri Fehmi Bozyiğit ve Tevfik Öztürk oldu. Cemiyet Başkanlığına yeniden seçilen Tamer Uysal’ın listesi ise,” Tamer Uysal, Kenan Cebeci, Hasan Basri Durak, Orhan Gürel, Süleyman Çubukçu, Servet Sezgül, Yahya Karaoğlan oldu.

İlim Yayma Cemiyet olağan kuruluna ayrıca Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, cemiyet üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı