Gurbet Özlemi Kitap Yazdırdı

226

Ünye’de yaşayan 40 yaşındaki Arslan Üstün çalışmaya gittiği farklı şehirlerde yalnız kaldıkça yazdığı şiirlerini kitaba çevirdi. Ünye’de kırtasiyecilik yapan Üstün, kitap satışı yapmak için farklı şehirler çalışmaya gittiği sırada şiir yazmaya başladı. Şiirlerini yalnızlıktan ve gurbetteki özlemden ilham alarak yazan Arslan Üstün, ilk kitabı  Her Şeye Rağmen’i kitap severlerle buluşturdu.

Üstün,” Hayatta “Her Şeye Rağmen” Diyoruz

İnsan yalnız kaldıkça en çok kendisini anladığını ifade eden Arslan Üstün,” İlk olarak Orhan Veli Kanık’ın şiirlerini çok okuyarak onun şiirlerinden ilham alarak yazdım. Daha sonra işim kırtasiyecilik olduğu için gurbette yalnızlıktan kendi şiirlerimi yazmaya başladım. İnsan yalnız kaldığında önce kendisini dinlermiş bende önce kendimi ve daha sonra yalnızlığımı dinledim. Tabi bir şiir iki şiir dedikten sonra bunu bir kitap haline getirmek istedim. Kitabımın adı “Her Şeye Rağmen”. Çünkü çalışıyoruz ama her şeye rağmen, kazanıyoruz ama her şeye rağmen, ağlıyoruz ama her şeye rağmen diyerek kitabımın adını böyle olmasını kararlaştırdım” dedi.

“Gurbet Bana Kitap Yazdırdı”

Şehir şehir gezerek çalıştığı yerlerde yalnız kaldıkça şiirlerini yazdığını ifade eden …” Ben gurbete çıktıktan bir süre sonra şiirlerimi yazıp biriktirmeye başladım. Ama bu gün geldiğim noktada kitabımın adından da anlaşılacağı gibi  Gurbetteyim ama her şeye rağmen diyebiliyorum. İnşallah kitapseverlerin beğenisi olursa ikinci bir kitabımı da çıkarmayı düşünüyorum” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı