Fuarın Gözdesi Öğrenciler, İlgisizleri Veliler Oldu

293

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa açılışı gerçekleştirilen 1. Kitap Fuarın 2. günüde öğrencilerin yoğun katılımıyla geçti.

Çeşitli yazarların söyleşileri ve imza gününe tanıklık eden fuar, açılışı gerçekleştiği andan itibaren kitapseverlerin ilgisi yoğundu. Özellikle lise öğrencileri aksiyon, gerilim ve macera gibi kitapları tercih ederken, ilkokul öğrencileri ise rafadan tayfa gibi bir çok çizgi kahramanın kitabına ilgi odağı oldu.

Açılışı gerçekleşen fuarın 2. gününde de yoğun katılımın gerçekleştiği alana her okuldan öğrenci ve öğretmenler ziyaret ederken, velilerin ise bu duruma ilgisiz kaldığı öğrenildi.

Yazar Saygın’a Büyük İlgi

Fuarın ikinci gününde kitapseverlerle buluşan 20 yıllık Yazar Oğuz Saygın, öğrencilerle imza gününde bir araya geldi. Yoğun ilgiyle karşılaşan Yazar Saygın,” Böyle bir organizasyon ancak Ünye’ye yakışırdı” dedi.

Saygın çocuklara kitap aşılamanın önemli olduğunu belirtirken Ünye gibi bir ilçenin de büyük organizasyonlara da ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti. Öğrencilerle imza gününde buluşan Yazar Oğuz Saygın,”Ben bu fuarla Ünye sınıfını geçti diyebilirim. Ancak özellikle öğrencilerin büyük ilgisi aşırı derecede var. Ünye’de kitaba ve yazara çok değer veriliyor ben bu ilçede bunu gördüm” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı