Vali Yavuz’un 10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

253
Türkiye’nin aydınlık geleceğe ulaşmasında büyük bir sorumluluğa sahip olan ve ülkesine, milletine hizmet etme azmiyle çalışan mülki idare amirleri, devletimizin en köklü, en temel, en önemli yapı taşlarıdır.
“Halka Hizmet, Hakka Hizmettir “ ve “ İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın “   anlayışı içinde ülkesine ve milletine hizmet etme bilinci ile çalışan mülki idare amirleri, devletin ve hükümetlerin politikalarının başarı ile uygulanmasında, kamu hizmetlerinin vatandaşların memnuniyetini dikkate alan bir anlayışla sunulmasında, şüphesiz en önemli sorumluluğu üstlenmektedir.
Mülki idare amirlerimiz, devleti ve hükümeti temsil ederken, sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devletle vatandaşlarımızın arasındaki sevgi ve güven bağlarını güçlendirmektedir.
İdareciler olarak, vatandaşla devlet arasındaki kaynaşmayı daha güçlü hale getirmek için gayretli, fedakâr ve üretken olmak büyük önem arz etmektedir. Sorumluluk bilinci gelişmiş idarecilerimizin daha fazla çalışarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğine ulaşmasında daha çok katkıda bulunacaklarına inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, mensubu olmaktan gurur duyduğum ve bu özverili mesleği fedakarca yürüten tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş idarecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum.
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı