Akın’dan Çaybaşı’na Gönderme,” Doğa Kıyımı Derelerimizde Yaylalarımızda da Var”

253

Ünye 1. Kitap Fuarı’nda binlerce kişi Sunay Akın’a kitaplarını imzalatmak için izdiham oluştururken gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yazar, Şair ve Gazeteci Sunay Akın,” Karadeniz’imizde  Trabzon’da milyonlarca yıl bu güzel kıyıyı kuyumcu gibi işlemişler. Fakat ne yazık ki rantçılık uğruna yanlış politikalarla Karadeniz’in bu güzelliği yok edildi. Asfalt yapıldı, yol yapıldı o güzel Karadeniz’in eseri tüketildi. Ama tüketilmeyen yerler var. Oda Ordu’nun kıyıları ve onlardan biriside Ünye’dir. Ben Ünyelilere çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce o doğa harikası kıyıya sahip çıktıkları ve kirletmedikleri için” dedi.

Akın,” Kıyımlar Sadece Karadeniz’de Değil, Yaylalarımızda Derelerimizde de Devam Ediyor”

Doğanın bir kıyımla yok edildiğini ifade eden Yazar Sunay Akın,” Ne yazık ki kıyım Karadeniz’de sadece kıyıda değil şu anda yaylalarında ve derelerinde de devam ediliyor. Bunların hepsi yanlış. Bunların yanlış olduğunu zaman gösteriyor ve zaman gösterecektir. Zaten önemli olan öncesinden bu doğada yaşadığımız güzel vatana sahip çıkmaktır” diye konuştu.

“Ünye’de Kitap Okumanın Işığını Gördük”

Bu organizasyonu düzenleyen herkes Ünyelilerin kitap fuarına ihtiyacı olduğunu ve gayet iyi bir şekilde başardığını ifade eden Akın,” Ben ülkemin her yerine gidiyorum ben sırça köşkte yaşayan bir yazar değilim. Bu ülkenin güzel insanlarının okuduğunu aydınlanmak istediğini biliyorum. Yeter ki kar makineleri  olsun. Kimlerdir kar makineleri diye sorarsak Ünye’de bu kitap fuarını düzenleyen güzel insanlardır.Bu güzel ilçede demek ki bir kar makinesi geçti ve bir yol açtı. Okuyan,okumak  isteyen insanlar var ama kitap fuarını hazırlayan güzel insanların emeklerini öncelikle taktir etmemiz gerekiyor. Yani Ünyeli kitap severler okurlar bu güzel insanlara sahip çıktı. Bu yüzden Ünyeli okurlara çok teşekkür etmek istiyorum. Onlar bizleri mahcup etmedi ve onlar yalnız bırakmadı. Kitap okurlarının Türkiye’nin her yerinde olduğunu ben biliyorum. Bizim ülkemiz okuyan aydınlanan güzel insanlarla dolu. Hele ki  şu son dönemlerimizde bize bilgi ışığı lazım. Bizi bir arada tutan bizi bir arada yaşatacak olan bilginin ışığıdır. O ışıkta kitaplarda var. Ünye’de biz bunu gördük. Onca insan yüzlerce binlerce insan neden bir araya geliyor diye sorduğumuzda çünkü bir kitap okumak aydınlanmak diyoruz. Bu fuarda emeği geçenlere sonra onları yalnız bırakmayan Ünyeli sevgili kitap okur kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı