Akın’dan Ünye’ye İlginç Yorum,” Burası Benim İçin Trabzon’dur”

250

Ünye 1. Kitap Fuarı’nda binlerce Sunay Akın hayranı, kitaplarını imzalatmak için izdiham oluştururken imza sonrası kendisi gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu. Binlerce kitap severin imza gününde onlarla bir araya gelen Yazar Sunay Akın,” Ünye benim için Trabzon demektir. Oranın kıyıları yok oldu, buranın kıyıları sahili için Ünyelilere teşekkür ediyorum” dedi.

İmza Gününde Alp Medya Ajansımıza çarpıcı açıklamalarda bulunan Akın,” Ben Türkçeyi 6 yaşında Karadeniz’in kıyısı olan Trabzon’da öğrendim. Benden 1 yaş büyük olan Ağabeyim okula başlamıştı. O okuma yazmayı öğrenmek için çalışıyordu, bende masanın kenarında ona baka baka onu gözlemleye gözlemleye okuma yazmayı öğrendim. Ve 6 yaşından şu göründüğüm halime  gelene kadar sadece okudum ve yazdım. Hiç bir şey yapmadım. Ancak okumayı yazmayı, Türkçeyi çok sevdim. Şimdi ne mutlu bana ki yazdığım kitapların sayısı 40 oldu” dedi.

Akın,”Ünye Benim İçin Trabzon Demek”

Bu meslekte iyi dayanan bir edebiyatçı olarak Karadeniz’in hemen kıyısında arkamda bulunan denize sıfır sahilde yani Ünye’de ilki düzenlenen kitap fuarında okurlarla buluşuyorum. Ünye benim için aslında Trabzon demek. Yani Karadeniz’imizde  Trabzon’da milyonlarca yıl bu güzel kıyıyı kuyumcu gibi işlemişler. Fakat ne yazık ki rantçılık uğruna yanlış politikalarla Karadeniz’in bu güzelliği yok edildi. Asfalt yapıldı, yol yapıldı o güzel Karadeniz’in eseri tüketildi. Ama tüketilmeyen yerler var. Oda Ordu’nun kıyıları ve onlardan biriside Ünye’dir. Ben Ünyelilere çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce o doğa harikası kıyıya sahip çıktıkları ve kirletmedikleri için” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı