Destici,”Burada İnsan Sağlığı Tehdit Ediliyor”

449

Çaybaşı’nın İlküvez Mahallesi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesine ait vahşi çöp depolama alanını ziyaret eden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici yüzlerce vatandaşın alkışları arasında çöp tesisini ziyaret etti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Çaybaşı Eski Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi’nden Çaybaşı Belediye Başkan Adayı olan İsmet Yanık ve Büyük Birlik Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Durmuş Zor ile birlikte Çaybaşı Göksu ile İlküvez Mahalleri içerisinde bulunan vahşi çöp depolama tesislerini yerinde inceledi. Yüzlerce vatandaşın aylardır tepkisine yol açan çöp tesisi için çözüm üretileceğini söyleyen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,” Çöp olayının takipçisiyiz. Bu problemi çözeceğiz. Sizler bizlere güvenerek oy verdiniz, bizlerde bu güveni boşa çıkarmayacak ve çöp sorununu Ordu ve Ankara ile görüşerek çözüme kavuşturacağız” dedi.

Yanık,” Ben Milletimin Arkasındayım”

Yüzlerce vatandaşın toplandığı çöp ayrıştırma tesisi önünde vatandaşa hitap eden Çaybaşı Eski Belediye Başkanı ve Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı İsmet Yanık,” Şimdi İsmet konuşmuyor ismet sesini çıkartmıyor diyenler var aramızda. Ben ağaçların kesildiği gün benim Göksu mahallesinde kardeşim burada eylem yaptığı gün bende buradaydım. 2014 yılında belediye başkanı seçildiğimde bu çöpün buraya yanlış olduğunu söylemiştim. Maalesef o zaman iktidar partisi belediye başkanı olarak davul zurna alıp eylem yapma şansım yoktu. Ama hukuki olarak burada şahitleri var. Benim Şenol kardeşim şahittir. Dava açtırdım toplam 160 bin lira  avukat parası ödedim. Hiçbir Göksu’lu kardeşimden dahi para falan almadım. Daha sonra davayı kazandık. Buraya Çed raporu ile ilgili avukat getirdim. O zamanın büyük şehir belediye başkanı Enver Yılmaz Göksulu halkını ikna etmezsen sana çivi dahi vermem dedi. Ve iki yıl ona boyun eğmedim. Burada iki defa eylem  yapıldı. İlk yapıldığında İstanbul’daydım. İkinci eylem yapıldığında İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu geldi. Halkıma verilmeyecek hiçbir hesabım yok. Buraya yaptığım hizmetler belli yaptığım yatırımlar belli. Hiç kimse yaptığımız tek bir yatırımı konuşmadan eline almış klavyeyi benim hakkımda asılsız laflar üretiyorlar. Ben onları Allaha havale ediyorum” dedi.

“Susuyorsak Erdemliğimizden Susuyoruz”

Çöp alanında yüzlerce kişiye konuşan Yanık,” Meclis kararı irtibatım varsa sizin önünüzde idam olmaya da hazırım. Biz susuyorsak bilin ki erdemliğimizden, efendiliğimizden susuyoruz. Benim hanım kardeşim soğukta titrerken içim kan ağlıyor. Şimdi burayla ilgili tüm çalışmalarımızı yapıyoruz. Buraya genel başkanımızı getirdim. Siz zannediyor musunuz ki İsmet Yanık gidip burayı konuşmuyor. Genel başkanımızla kendisiyle Ankara’da görüştüm. Bu çöpün buraya yapılmamasıyla ilgili nasıl bir önlem alınması konusunda istişarelerde bulundum” diye konuştu.

Yanık,”Çöp Olayının Belgelerini Tek Tek Açıklayacağım”

Yaptığı hizmetleri vatandaş için yaptığını söyleyen İsmet Yanık,” 17 yıl burada hizmet ettim. Ettiğim hizmetlerim belli yaptığım yatırımlarda bellidir. Bu çöp ile ilgili bu ay sonu itibariyle televizyonda program yapacağım. Orada size belgeleri tek tek açıklayacağım. Kimler çöpü  buraya getirmiş, kimler sebep olmuş, imzalarıyla söylemleriyle sizin önünüze koyacağım. Ben sizden kaçmadım ben buradayım her zaman yanınızdayım. Size asla yanlış yapmadım asla da yanlış yapmam. Ben belediye başkanı olsam da olmasam da bu ülkenin hakkını hukukunu bu can bu bedende olduğu sürece soracağım” şeklinde konuştu.

Destici,” Bu Bir Siyasi Parti Meselesi Değil”

Ordu Büyükşehir Belediyesine ait vahşi çöp depolama alanında vatandaşlara konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici,” Öncelikle bu meselenin bir siyasi parti meselesi olmadığını belediye başkanlığı seçimleri meselesi olmadığını sizlere ifade etmek istiyorum. Çünkü ordu büyük şehir belediye başkanlığımızı yapan Mehmet Hilmi Güler bey bizimde parti olarak desteklediğimiz bir parti  adayımızdı. Dolayısıyla bizim belediye başkanımıza karşı bir tavrımız farklı olarak söz konusu değil. Biz sadece burada bir yanlış var ve bu yanlışın düzeltilmesi için buradayız.Bu iş düzeltilene  kadarda devam edecek. Çöp yığınları karşıda şimdi burada projeye uygun hareket edilmediği bu depolamanın düzenli olarak yapılamadığı ayrıştırma yapılmadan gelişi güzel bir şekilde çöpleri buraya getirilerek döküldüğü aşikardır” dedi.

Destici,”Bu Çöp İnsan Sağlığını Tehdit Ediyor”

Çöp tesisinin insan sağlığına zarar verdiğine dikkat çeken Destici,” Vahşi depolamadan dolayı bir doğa katlediliyor. Ve bu doğa ve çevrenin katledilmesinden buraya zarar verilmesinden dolayı insan sağlığını tehdit ediyor. Sadece  burada yaşayan vatandaşların sağlığı ile beraber tehdit etmesiyle çöpün pislikleri sulara da karışarak Çaybaşı’nda, İkizce’de, Ünye’de içme sularındada sağlıksız sonuçlarıyla karşılaşacağız. Onun için biz buraya bir an önce çözüm bulunmasını arzu ediyoruz. İkizce’nin de ve Ünye’nin de çok açık ve net bir şekilde etkilendiğini görüyoruz. Dolayısıyla biz bu problemin çözülmesinden yanayız. Buraya sağlıksız bir şekilde bu çöpün getirilip dökülmesini önleyene kadar sizlerle birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. 30 yıldan fazla bir süredir aynı problemi Ünye yaşadı. Ama şimdi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler bey Ünye’nin o problemini çözdü. Şimdi biz Ünye’nin o problemini çözen Hilmi beye diyoruz ki buranında problemini çöz. Çünkü burada da büyük bir problem var. Dünyanın ve medeniyetin geldiği noktada artık hiçbir yere çöp bu şekilde gelişi güzel dökülmüyor. Biz önce insan diyen bir medeniyetin temsilcisiyiz. Dolayısıyla biz insanı yaşat ki devlet yaşasın diyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. Burada büyük bir yanlış var. Dolayısıyla da bu yanlışı biz bir an önce  düzeltilmesini Ordu’da konuşacağız. Buranın vahşi bir çöp merkezi olarak kullanılmasını yanlış buluyoruz ve bu yanlıştan bir an önce çözülmesini bekliyoruz. Konuşarak istişare ederek sorumlularıyla muhataplarımız görüşerek bu işten netice alacağımıza ben yürekten inanıyorum” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı