Chp’de “Maral” Güven Tazeledi

318

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Teşkilatı olağan kongresinde mevcut Başkan İsa Maral tek listeyle girdiği seçimde güven tazeleyerek, yeniden başkanlığa seçildi. Alyans Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından divan seçim yapıldı. Divan Başkanlığına CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz seçilirken 2017-2020 yılları faaliyet raporu ve gelir gider bütçe cetveli okunarak kabul edildi.

Maral,”Eksikliklerimiz Var”

Kongrede konuşan İsa Maral,” Eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için ilçe yönetimine aday olmuştum. Bu eksikleri gidererek önümüzde ki ilk seçimde olağan gördüğümüz CHP iktidarına hazırlık yapacağız. Bu amaçla Ünye’de birlik ve bütünlüğü sağladığımızı düşünüyorum. Partimizin bütün kırsal kesimdeki üyeleri ile şehir merkezinde ki üyeleri ile topyekun bu mücadeleye hazırız” dedi.

Konuşmaların ardından kapalı zarf usulü seçime gidildi. 187 delegenin 140’ı oy kullanırken, 4 oy geçersiz sayıldı. Mevcut Başkan İsa Maral’ın tek listeyle girdiği seçimde, yeniden ilçe başkanı seçilerek güven tazeledi.

Demokrasi Şöleniyle İlçe Yönetim Kurulu Seçildi

Partinin eksikleri tamamlayarak gelecek dönemde CHP iktidarına hazırlanacağını ifade eden İsa Maral,”CHP’nin olağan kurultay sürecinde önce Ünye’de delege seçimlerimizi yaptık. Delege seçimleri çok büyük olgunluk içerisinde geçti. Seçilen delegeler bugün burada demokrasi şöleni ile ilçe yönetim kurulunu seçtiler. Biz Ünye’de bu seçimde, birlik ve beraberlikle ileriye, Türkiye’nin çağdaşlaşması yönünde ki çalışmalarını bütün hızıyla devam ettireceğiz. Eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi tamamlamak için ilçe yönetimine aday olmuştum. Bu eksikleri gidererek önümüzde ki ilk seçimde olağan gördüğümüz CHP iktidarına hazırlık yapacağız. Bu amaçla Ünye’de birlik ve bütünlüğü sağladığımızı düşünüyorum. Partimizin bütün kırsal kesimdeki üyeleri ile şehir merkezinde ki üyeleri ile topyekun bu mücadeleye hazırız” diye konuştu.

İsa Maral başkanlığında oluşan yönetim kurulu ise “Köksal Atay, Naciye Aydın, Faik Ayhan, Kanan Çakıcıoğlu, Hatun Çayır, Feridun Ereren, Kadir Eyibilen, Sunay Kaynar, Orhan Ocakbaşı, Hurşit Okumuş, Mustafa Poyraz, Taynur Sencar, Hatice Taşdemir, Mustafa Tonkal, Sefa Usta, Ayfer Yeşilova Soytürk.” isimlerinden oluştu.

Kongreye ayrıca CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun, CHP Ordu ilçe Başkanları, İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı