MHP’li Enginyurt Çöp Sorunu İçin Çaybaşı Ve Ünye’yi Ziyaret Etti

312

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Çaybaşı’nın İlküvez ve Göksü Mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp tesisini ziyaret etti.

Tesiste yaklaşık 5 bin kişiye hitap eden Enginyurt burada yaşayan vatandaşlara seslenerek,” Çöp sorununun bir an önce çözülmesi için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler bey ile görüşeceğim. Ak Parti’nin oylarını çoğunlukla alan bir ilçe ve mahalle bu çöp sorunu ile karşı karşıya bırakılamaz” dedi. Vatandaşlarında tepkilerine yol açan çöp alanı ziyareti sonrası Ünye’ye gelen Enginyurt, burada Parti teşkilatı ile bir araya geldi.

Ziyaret nedeniyle teşekkürlerini ileten Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir,” Sayın vekilimizin fındık ile alakalı verdiği mücadelelerden dolayı neticesi alınmış ve şu anda da fındık fiyatları memnuniyet verici durumdadır. Organize sanayimiz ile alakalı çıkacak parada da vekilimizin çok büyük bir mücadele verdiğini biliyor sonucunda da başardığını görüyoruz. Ünye’mize kazandıracağımız kültür merkezimiz ile alakalı da sayın vekilimizin 2020 yatırım programına da çok büyük katkısı olmuştur. Bir de konteynır liman ile alakalı da Ünye’ye gelmesinde de yapılmasında da mücadele veriyor  ve vermeye de devam ediyor. Bu gün Akkuş – Ünye Niksar bağlantı yolu ile alakalı da  her platformda da meclisimizde sosyal medya üzerinde yapılması ile alakalı her türlü desteği veren vekilimiz bölgemiz olarak Ordu’nun genelindeki tüm problemlerde de gecesini gündüze katıp, soğuk sıcak demeden çabalarını sürdürmektedir. Bu mücadeleyi de Ordu halkı da takdir etmektedir” dedi.

İlçe Teşkilatında konuşan bir diğer isim MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ise,” 24 Haziran seçimlerimizde de  sloganımız olan Ordu’nun yürekli sesi sayın vekilimiz Cemal Enginyurt, dün ayağının tozuyla gelmesiyle beraber bu gün Çaybaşı’nın İlküvez mahallesindeki çöp alanına giderek orada yaşayan vatandaşlarımızla bir araya gelmiştir.  Biz 24 Haziran’dan önce de sadece koltuklarda oturanlar değil,  birkaç kelime ile çıkan bir teşkilat yapısı ile değil her daim teşkilatlarının yanında olarak ilçe ziyaretlerini yaparak sorunları yerinde duyarak çalışan bir partiyiz. Artık Ordu’da Türkiye Büyük millet meclisinde konu ile gündeme  gelen fındık, organize sanayi, üniversite ile ilgili yatırımlar ile hem teşkilatımız destek veriyor hem de bütün olduğumuzu hissediyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan vekilimize ve MHP’ye gönül vermiş bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Enginyurt, “Birileri Bu Halkı Tahrik Ediyor”

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Bugün Çaybaşı İlküvez Mahallesi’ndeki çöp yeri ile ilgili olarak vatandaşlarımızla konuşmaya gittik. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı alan miting havasında geçti. Öncelikle İlküvez halkı kirli bir doğa, katledilmiş bir çevre, sağlık sorunu yaşamak istemiyor. O vatandaşlarımız çocuklarına gelecekte güzel bir İlküvez bırakmak istiyor. Bu maksat ve hareketle  seslerini duyurmak için yaklaşık 20 gündür orada bir nöbet eylemi gerçekleştiriyorlar. Birileri bu insanların haklı taleplerini çirkin siyasetlerine malzeme yaparak halkı tahrik edip oradan nasıl rant çıkarabiliriz düşüncesiyle burada toplantılar yaptı. Onların derdi çözüm değil. Tıpkı Türkiye’nin meselelerinde olduğu gibi, Türkiye’nin en önemli hassas konularının olduğu gibi İlküvez’de de çözüm istemiyorlar. Onlar nasıl iktidara zarar verebiliriz ve Cumhur İttifakına nasıl zarar verebiliriz nasıl buradan oy devşirebiliriz derdindeler” şeklinde konuştu.

“Enginyurt,”Oy Deposu Olan İlçeyi Çöp Deposuna Çevirdiniz”

Teşkilatta konuşan ve İlküvez’deki çöp sorununa değinen Enginyurt” Orada Ak Parti güzel bir oy potansiyeli ile Çaybaşı Belediyesi’ni aldı. Bu gün ilçede oy potansiyeli en yüksek alanın çöp alanına çevrildiğini görüyoruz. Ama ne çare ki Çaybaşı’ndaki bu halk çöpe mahkum ediliyor. Biz bunun bir an önce çözüme kavuşturulması noktasında adımların net atılmasını istiyoruz. Bu halk çöpe mahkum edilmeyeceği gibi buradaki kokuya ve pisliğe de mahkum edilemez” dedi.

Enginyurt,”Çöp Sorununu Sayın Güler’le Bizzat Görüşeceğim”

İlküvez Mahallesi’ndeki çöp sorunuyla alakalı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanıyla bizzat görüşeceğini ifade eden Enginyurt, Ama biz bugün oraya samimi düşüncelerimizle giderek bir oy kaybı hesabı yapmadan onların sorunlarını yerinde inceledik. Tabi o alana gitmeden Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Çaybaşı Belediye Başkanımız ile de görüştük. Bizler istiyoruz ki bu yöre insanının sorununa çözüm üretilsin. Yazın veya kışın İlküvez’in  içinden geçen kamyonlar pis sularını akıtıyor. Çaybaşı ve İlküvez pis kokudan sivrisinekten geçemiyor. Burada çöpten akan sular dereleri mahvetmiş, çöpten uçan poşetler ağaçların üzerinde yuva yapmış. Bunlar bu halkın hak ettiği şeyler değil. Büyükşehir Belediye Başkanımızla konuyu istişare ettiğimizde akşam geçecek kamyonlardan bir daha su sızmayacağının sözünü aldık. Tabi bu oradaki ortamın iyileşmesi için yeterli değil. Çünkü İlküvez’in çöpünün bulunduğu alan Yoğunoluk, İkizce, Pelitliyatağa ve Çaybaşı’na zarar vererek doğayı katlediyor. Öyleyse bu çöp  alanı gözden geçirilmeli dedik. İlk etapta ıslah edilmeli. Bu maksatla gittiğimiz İlküvez’de halkımız da buluştuk. Yarın Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir araya geleceğiz. Kendisine İlküvez’de ki gözlemlerimizi aktaracağız ve sorunun çözümü için istişare heyetini hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı