Spor Kulüplerinden Kaymakam ve Belediye Başkanına Ziyaret

236

Ünye’de faaliyet gösteren 7 amatör spor kulübü Kaymakam Güney ve Belediye Başkanı Tavlı’yı ziyaret etti.

Kulüp başkanları ve yöneticilerinin bulunduğu ziyarette kulüpler taleplerini ileterek bir deklarasyon yayınladılar.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, Ünye Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Abdullah Bulat, Ünye Gücü Futbol Kulübü Başkanı Hüseyin Gerçeker, Çınarlıkspor Kulübü Başkanı Murat Karaman, Fevzi Çakmakspor Kulübü Başkanı Hasan Çarkacı, Ünye Kartal Spor Kulübü Başkanı Hasan Uygun ve Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yıldıran’ın açıklamaları şu şekilde;

“Ünye’de faaliyet gösteren futbol kulüpleri olarak amacımız temel milli ve ahlaki değerlere bağlı yetenekli sporcular yetiştirmek ve onları Türk futboluna kazandırmaktır.
Anayasamızın 59. Maddesinde “Devlet her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır. Sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder. Devlet başarılı sporcuyu korur” der. Bu hükmün gerekçesinde; sağlık hizmetlerinin bir parçasını beden sağlığının spor yaptırarak korunmasının teşkil ettiği, sporun kitlelere yayılmasının bu amacın teminine yarayacak araçlardan en etkini olduğu, sporun sadece fiilen spor yapanları değil, seyirciler için de eğitici ve sağlık kurallarına uygun bir ortamda yaşamaya sevk edici etkileri sebebiyle sporun geliştirilmesinin devletçe ele alınmasının öngörüldüğünü belirtmektedir.Türk spor politikasının amaç ve hedeflerini belirleyen, ana hatlarıyla ortaya koyan Anayasa hükmüne uygun olarak kanunlar Türkiye’ de gençlik ve spor politikalarının temelini oluşturduğu gerçeğinden hareketle bizlerinde Ünye ölçeğinde bazı talepleri bulunmaktadır. Cevizdere Spor Tesisleri’nde faaliyetlerini sürdüren futbol kulüplerinin Ordu il merkezinde temeli atılan odalar gibi bizlerin de kendimize ait içinde soyunma odası,antrenör odası ve temel ihtiyaçlarının bulunacağı bir kulüp odasının yapılmasını. Ünye’de tek futbol sahası olarak bulunan Cevizdere Spor Tesisleri’e ulaşımda kulüplere yardımcı olunması.
Ordu il genelinde tribünü olmayan tek futbol tesisi özelliği taşıyan Cevizdere Spor Tesisleri’nde izleyicilerin maçlarımızı izleyebilmeleri için tribün yapılması.
Halı hazırda Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde bulunan halı sahanın büyütülerek en azından kulüplerin antrenmanlarını yapabileceği bir hale getirilerek Cevizdere Tesisleri’nde resmi müsabaka olduğunda diğer kulüplerin burada antrenman yapabilmelerinin sağlanması. Atıl vaziyette bulunan Çınarsuyu Suni Çim Tesisleri’nin tekrar faaliyete geçirilerek kulüplerin faydalanmasının sağlanması hususlarında taleplerimiz bulunmaktadır. Devletimiz spor mevzuatı açısından gerekli yasal düzenlemeleri yaparak Türk sporunun gelişmesi adına verdiği desteğin spor hizmetleri uygulaması seviyesinde Ünye’mizde de öncelikle çocuğun içinde bulunduğu ortamın değer taşıması ve yetişkinler tarafından da bu değerin sağlanması ve de yaşatılması gerekmektedir.Sevgi ve saygı birer değerdir ve önce çocuklar,gençler sevilmeli onlara saygı duyulmalı” ifadelerine yer verildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı