Binaları Müteahhitler Değil Mühendisler Yapmalı

249

Elazığ ve Malatya’da yaşanan 6.8’lik depremin ardından diğer beledilerle birlikte Perşembe Belediye Başkanlığı da deprem zedelere yardım elini uzatarak bu soğuk kış gününde onlara battaniye ve giyecek yardımı için kampanya başlattı.

Gerçekleştirdikleri yardım kampanyası ile ilgili bir açıklama yapan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan şöyle konuştu;  Depremin hemen ardından duyarlı Perşembeli vatandaşlarıma bir çağrı yapmıştım.  Elâzığ’daki ve Malatya’daki  depremzedelerimize  battaniye ve giyecek yardım  kampanyası başlatalım yardımlarınızı bekliyorum demiştim.  Sağ olsun kampanyamız çığ gibi büyüdü dün akşam ilkini gönderdik bu gün ise ikinci aracımızı yüklüyoruz ve organizasyonun merkezine Ordu Büyükşehir Belediyemize gönderiyoruz. Deprem bölgesinde bir mağduriyet var. Ben öncelikle deprem zede vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum hayatını kaybedenlere de Allah’tan rahmet diliyorum.  Yaralılara acil şifalar diliyorum, ailelerine sabırlar diliyorum. Malum mevsim kış  havalar soğuk en önemli olan ihtiyaç battaniye.  Sağ olsun vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor elden para getirip nakit olarak destek olmak  ve yeni battaniye alın diyenler oldu.  Toplanan bu yardımlarla inşallah oralardaki insanlarımızın yaralarına bir nebze merhem olabildik ise ne mutlu bize.  Zaten Türk Milleti bu konuda çok duyarlı yardımlaşmayı dayanışmayı en iyi yapan toplumların başında geliyoruz” diye konuştu.

Binaları Müteahhitler Değil Mühendisler Yapmalı

“Devletimiz de bu konuda elinden geleni yapacaktır” diyen Tandoğan sözlerini şöyle tamamladı: “Bu yaralar sarılacaktır. Uzmanların söylediği gibi depremler insanları öldürmez binalar insanları öldürür.  O yüzden biz belediyeler çok iş düşüyor.  Hangi deprem kuşağında olursak olalım işi ciddiye almamız gerekiyor.  O yüzden inşaatları binaları müteahhitler değil mühendisler yapmalıdır.  İşin doğrusu ve gerçeği budur.  İşin bilimsel ve fenne uygun yapılması gerektiğini artık anlamalıyız.  Biz Perşembe Belediyesi olarak üstümüze düşen görevi her zaman yapmaya hazırız. İnşallah bundan böyle  can kaybı olan depremleri bir daha yaşamayız.  Tüm ülkemize ve depreme maruz kalan vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.  Depremin hemen ardından yardım kampanyası ile ilgili mesajları bize gönderen bu önemli kampanyaya önderlik yapan Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler’e de hassasiyetlerinden dolayı ilçem adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı