İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

196
2020 yılının ilk İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.
Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Ordu Üniversitesi Ünye İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Osman Zeki Ardahanlıoğlu, İl Ticaret Müdürü Şenel Çakır ve kurul üyeleri katıldı.
2019 yılında yapılan çalışmalar ve faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, Valilik olarak en önemli görevlerden bir tanesinin istihdam konusunda Ordu ilini daha iyi bir noktaya getirmek olduğunun altını çizerek, bunun gerçekleşmesi için yeni Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti.
2020 yılı içerisinde Ünye OSB’nin altyapı ihalesine çıkmayı hedeflediklerini söyleyen Vali Yavuz, bunun, 30 yıllık bir hayalin gerçekleşmesi anlamına geldiğini ifade etti.
Fatsa OSB ve Ordu 2. OSB ile ilgili çalışmaların devam ettiğine değinen Vali Seddar Yavuz, “Ümit ederim ki buradaki yapacağımız çalışmalar, sizlerin katkısıyla özellikle şehir dışındaki hemşerilerimizi ve iş adamlarımızı Ordu’ya getirerek, Ordu’daki iş dünyasının mensuplarını yine başka şehirlerdeki iş insanları ile buluşturarak, bu sene de aktif bir çalışma yapmayı hedefliyor, planlıyoruz. Zaten 2019 yılının son aylarında bu tür ziyaretlerimiz ve çalışmalarımız oldu. Arkadaşlarımızdan burada katılanlarda var. Dolayısıyla 2020 yılında bu çalışmayı hep beraber yürüteceğimize inanıyorum” diye konuştu.
Bugüne kadar yapılan çalışmalara katkıları dolayısıyla kurul üyelerine, Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak’a, çalışanların ve girişimcilere teşekkürlerini ileten Vali Seddar Yavuz, sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrıca dünyadaki en kıymetli olan şey girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Dünyada az bulunan şey girişimciliktir. Sermaye bulabilirsiniz ama girişimci olmak kolay şey değildir. Dolayısıyla Ordu’da iş ve istihdam yaratan tüm iş adamlarımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. 2020 yılının ekonomik göstergelerinin de çok iyi salacağı yönündeki bütün beklenti bu yönde. Dolayısıyla 2020 yılında daha yoğun bir istihdam ekonomik büyüme bekliyoruz. Bunun da ilimize iyi yansıyacağı kanaatindeyim. Bu vesileyle bu tedbirleri alan uygulayan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve kıymetli ekibine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunda görev alan kurul üyelerinin görüş, öneri ve düşünceleriyle toplantılara katkı sunmalarını isteyen Vali Yavuz, “Biz, istişare, ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışına çok önem veriyoruz. Bu il için en doğru olan hizmet ve yatırımları yapabilmemiz için sizlerin görüş, düşünce ve önerilerini almak istiyoruz. Sizlerin görüş, öneri ve düşünceleri bizlere güç katar, yolumuzu aydınlatır. Onun için bu toplantılarda söz alıp, konuşmanızı arzu ediyoruz” dedi.
Toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 2019 yılında yapılan çalışmalar ve faaliyetlere ilişkin İl Müdürü İsa Kaymak tarafından bir sunum yapıldı.
Bir önceki toplantıda alınan kararlar ile yapılan çalışmaların değerlendirildiği İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, denetim kurulu çalışmalarının değerlendirilmesi, yürütme kurulunun aldığı kararların istişare edilmesi, engelli ve eski hükümlü proje başvurularının değerlendirilmesi, 2020 yılı eğitim planı ile okullarda dal-alan açılması tekliflerinin görüşülüp, karara bağlanması ile sona erdi.
WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı