Perşembe Bilgisini Sınadı!

189

Ordu İl Tarım Müdürlüğünün Ordu Valiliğinin himayesinde gerçekleştirdiği ‘Fındık Üreticileri Yarışıyor’ ödüllü yarışma sınavı Perşembe’de gerçekleştirildi.

Fındık üretimi ile uğraşan çiftçilerin fındık tarımı ile ilgili olarak doğru bilgi ve doğru uygulamaları öğrenmelerini teşvik etmek, fındık üretiminde verim ve kaliteyi etkileyen zirai mücadeledeki eksikleri ortadan kaldırmak için il genelinde Ordu Valiliği’nin desteği ile 19 ilçede düzenlenen ‘Fındık Üreticileri Yarışıyor’ projesinin ilk ayağı yapıldı. Yarışmaya katılan üreticiler, 19 ilçede yarışmaya tabi oldu. Perşembe’de de düzenlenen yarışmalara yoğun katılım gösterildi. Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan’ın da katıldığı sınavda 63 kişi bilgileri yarıştır.

67 Üretici Ter Döktü

Perşembe Atatürk İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen sınavla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Kıvanç Günay, “Tüm ilçelerde sınava katılan fındık üreticileri her ilçede eş zamanlı sınava girdiler. Perşembe’de 207 üreticimiz sınav için müracaat etmiş durumda ancak olumsuz hava şartları sebebiyle sınava 63 kişi katıldı. Sınav sonucunda Perşembe ilçesinin birincisini, ikincisini ve üçüncüsünü belirleyeceğiz. Buradan çıkan ilk üç kişi ile yar finalleri yapacağız” dedi.

Yapılan sınav sonucunda 82.50 puanla Sait Dursun Çatı birinci, 80 puanla Mehmet Can Bayazıt ikinci, 75 puanla Muharrem Yılmaz üçüncü oldu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı