Vakıf Mütevellilerine Veda Yemeği

226

Ünye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2019 yılında bir yıllık görev sürelerini tamamlayan mütevelli heyetine veda yemeği düzenlendi.

Tavlı,”En Önemlisi Garibanların Derdine Çare Olmaktır”

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen veda yemeğinde konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,” Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önemli bir hayır kurumu ve önemli bir sorumluluğu olan aynı zamanda hakkı, hukuku olan bir yerdir. İhtiyacı olan vatandaşlarımızı tespit etmek, onlara ulaştırmak ve bunların içerisinde de ihtiyacı olanları tespit etmenin sorumluluğu içerisinde olan kardeşlerimizsiniz. Burada bugün görevi başka arkadaşlarımıza devreden bizde birlikte bu faaliyeti sürdürdük. İnsana dokunma, garibanlara dert, çare ve derman olmak çok önemlidir. Bu ihtiyaca sahip olanları bulmak, buluşturmak ve onları bulduğunuz gibi de ihtiyaç ve sıkıntılarını giderme noktasında gayret etmek insana ayrıca iç huzur vermektedir. Sizlerinde bu iç huzuru yaşadığınızı düşünüyorum. Bu göreve yeni gelenlere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hizmetlerinden dolayı Sayın Kaymakamımız bu anı hatırlamak ve gelecekte bizde burada çalıştık demenin anısında bir plaket düzenlemiş. İnşallah bu anıları güzel bir şekilde hatırlar, sizler de aynı görevi hayırlısıyla ve Allah rızasını güderek yürütürsünüz diyorum” dedi.

Konuşmanın ardından, mütevelli heyetinde görev yapan ve bir yıllık görev süresi dolan sivil toplum kuruluşlarının  temsilcisi Nurullah Keskin’e plaketi Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Bayramca Mahalle Muhtarı Cengiz Bahçe’ye Ünye Müftüsü Ali Işık, Saraçlı Mahalle Muhtarı Arslan Akbaş’a ise Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz plaket takdim etti.

Görev süresi dolan üyelerin yerine ise Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcisi Muammer Kıroğlu, Çiğdem Mahalle Muhtarı Osman Demir ve Ataköy Mahalle Muhtarı İsmet Keskin geldi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı