BAŞKAN TÖREN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

205

Altınordu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Altınordu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Altınordu Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’li meclis üyelerinin yanı sıra basın mensupları katıldı.

BAŞKAN TÖREN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündemi öncesi konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, yapılan çalışmalara ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Merkez üssü Elazığ ve Malatya olan depremlerle ilgili konuşan Başkan Tören, Altınordu Belediye Meclisi olarak hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise şifa dileğinde bulunduklarını iletti. Ceren Özdemir’in katiline verilen ceza ile ilgili de konuşan Başkan Tören, verilen cezanın adalete olan inancı fazlasıyla güçlendirdiğini belirtti. Altınordu Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nin de davanın takipçisi olduğunu aktaran Başkan Tören, Ordu’nun bu tür olaylarla anılmaması için çalışmalar yapacaklarının altını çizdi.

BAŞKAN TÖREN: “ŞİRİN PAZAR ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Altınordu Belediyesi tarafından yapımında sona gelinen Şirin Pazar projesine değinen Başkan Tören, “Modern ihtiyaçları dikkate alarak Şirin Pazar’da yeni dokunuşlar yapacağız. Yapacağımız bu çalışmalarla bölgeyi bir çekim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Pazarda özellikle ısınma problemini ortadan kaldırarak, sosyal alanları ve otoparkı olan modern görünümlü bir pazarı şehrimizin hizmetine sunacağız” dedi.

“MODERN ALTINORDU’YU HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”

 Altınordu Belediye Meclisi olarak 5 yıl içerisinde şehrin ruhuna, kimliğine, dokusuna, zamana ve mekâna dokunan modern projeleri hayata geçireceklerini aktaran Başkan Tören, “Bir batılı sosyolog olan Calvino, ‘Şehirler sorularınıza cevap verdiği kadar şehirdir’  der. Bu sebeple şehre soru sormaya cesaret edebilecek ve alacağımız cevaptan emin olabileceğimiz yatırımları ve fikirleri Altınordu Belediye Meclisimizin iradesi ile bu şehre 5 yıl içerisinde kazandıracağımız büyük projelerle şehrin, ruhuna, kimliğine, dokusuna, zamana ve mekâna dokunan modern bir şehri hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

“DOĞRUDAN KATILIMI VE ÇOĞULCULUĞU MERKEZE ALAN BİR ANLAYIŞA SAHİBİZ”

Vizyonu dünya kenti Altınordu’yu hayata geçirmek, hemşerilik bilincini en üst düzeye çıkarmak ve öte yandan azim ve kararlılığın membaı olması hedeflenen Altınordu Kent Konseyi için yapılan çalışmalarda sona gelindiğini aktaran ve konseye katılmak isteyen herkese kapıların açık olduğunu ifade eden Başkan Tören, “‘Altınordu’ya yakışan hakça paylaşımı sağlayacak, kalkınmayı başarabilen bir şehir olmalıdır’, demiştik. İstihdam, tarım, tarıma dayalı endüstri, yeşili koruyan bir mantıkla yatay şehirleşme yani bütüncül bir yaklaşımla yönetimin tekniğini yönetişim tabanlı oluşturacağımızı ifade ettik. Bu nedenle doğrudan katılımı, çoğulculuğu merkeze alan bir anlayışını yeni dönemde inşa edeceğimizi söyledik. Bununda sonucu olarak sosyal medya aracılığı ile yayınladığımız Altınordu Kent Konseyi ile ilgili sürecin sonuna geldik. Şehrin üretimine, gelişmesine, kalkınmasına, refahına, mimari estetik kaygılardan tarım ekonomisine kadar fikri olan, düşüncesi olan, entelektüel ve beşerî sermayesine inandığımız herkesi Altınordu Kent Konseyi’ne bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“GAYRETLERİMİZ, MEMLEKETİN VE ALTINORDULU HEMŞEHRİLERİMİZİN HEM YARARI HEM DE YARINLARI İÇİNDİR”

Altınordu’yu yarınlara taşımak adına hep birlikte hareket edeceklerinin altını çizen Başkan Tören, “Gayretlerimiz, memleketin ve Altınordu’lu hemşehrilerimizin hem yararı hem de yarınları adınadır. Biz bütün iyi niyetimizle, doğru bildiğimizle ama mecliste doğruda buluştuğumuz sürece ve aynı zamanda zarafetle, adaletle inandığımız iddiamızı ve şehrimizi yarınlara taşımak için birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısının gündemine geçildi. Komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen teklifler oylanarak karara bağlandı.

Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısının 5 Mart Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı