Gülyalı’da E-Belediyecilik

130

Gülyalı Belediyesi çağın gereklerine ayak uydurmaya devam ediyor. Başkan Ulaş Tepe’nin daha verimli bir çalışma ortaya koymak için verdiği talimatla E-İmza olarak bilinen Elektronik Belge Yönetim Sistemi belediye birimlerince kullanılmaya başlandı.

E-İmza sisteminin tasarruflu bir yapı olduğunu vurgulayan Başkan Tepe, “Zamandan, iş yükünden ve kırtasiye masrafından büyük ölçüde kâr sağlıyoruz. Basılı kâğıt üzerinden kargoyla gönderilen bir evrak, yazışma çıktılarıyla birlikte yeniden postalanmak ya da elden göndermek suretiyle personelimize iş yükü getiriyordu. Üstelik kâğıt ve baskı ücretiyle kargo ücreti de ekonomik olarak belediyemiz bütçesinden karşılanıyordu. Bu sistemle bu yükü büyük oranda hafifletiyoruz. Kaymakamlık, Valilik, bakanlıklar gibi devamlı yazışma halinde olduğumuz kurumlarla daha hızlı işlem yürütebileceğiz. Artık her şey dijitalleşiyor. Gülyalı Belediyesi olarak çağın gereklerini yakalamak durumundayız. Belediyemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Elektronik Belge Yönetim Sistemi (E-İmza) sistemine geçişte oluşabilecek problemleri engellemek ve sisteme daha hızlı uyum sağlayabilmek için İçişleri Bakanlığından yetkili personeller, belediye personellerine eğitim verdi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı