Kadın Girişimciler Ünye’de Bir Araya Geldi

413

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Şubat ayı olağan toplantısını Ünye’de gerçekleştirdi.

Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası bünyesinde oluşturulan Kadın Girişimciler Kurulu 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan çalışmalar ve kurslar değerlendirildi. Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen girişimci kadınlar yeni açılacak kadın istihdam ve kadın iş verenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Çelebi,”Kadın Girişimcilere Ön Ayak Oluyoruz”

Toplantıda konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Züleyha Çelebi,” 2007 yılında kurulan kadın girişimciler kuruluna 2008 yılından bu yana başkanlık yapıyorum. Biz kadın girişimciler olarak istihdama katkı sunmak, iş yeri açacaklara önayak olmak, yön göstermek için, girişimcilik kursu olarak iş yeri açmalarına yardımcı olmak için çalışmalar yürütüyoruz. Ünye ve Fatsa’da bizim bünyemizde faaliyet yürütmekte olup şuanda 56 üyemiz ve 15 icra kurulu üyemiz var. Zaman zaman toplantılarımızı Ünye ve Fatsa’da gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle bugün Ünye’deyiz” dedi.

Akar,” Kentimiz İçin Planladıklarımızı Konuşmak İçin Bir Araya Geldik”

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Ünye sorumlusu Kıymet Akar ise, “Her ay Ordu Ticaret Ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıyı bu ay beni kırmayıp burada gerçekleştirdikleri için başkanımıza ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün kadınlarla kentimiz için planladığımız güzellikleri konuşmak ve değerlendirmek için bir araya geldik. Bayanlarımız açtığımız kurslara katılıyor ve iş yerleri açıyorlar. Biz bundan çok gururluyuz” diye konuştu.

ÜTSO toplantı salonunda gerçekleşen programın ardından kadın girişimcileri ve kurul üyeleri Ünye Özel Miray Bakım evi ve Ünye’de faaliyet gösteren kadın girişimci Demet Helvacı’nın Madame Chocolate isimli iş yerinin ziyareti gerçekleştirildi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı