“Ordu’da Kalkınma Mücadelesi Vereceğiz”

200

Bir dizi programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MUSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarete MUSİAD Genel Başkanı Kaan’ın yanı sıra Karadeniz Bölgesi illerinden gelen MUSİAD yönetimi temsilcileri de katıldı.  Ziyaret kapsamında Başkan Güler, Ordu için planlanan ve sürdürülen projelerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“Yatırımlar Sizlerin Desteğiyle Daha İyi Aşamalara Gelecek”

MUSİAD ile birlikte çalışmaların yürütüleceğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “MUSİAD ve yönetim kurulunun yapmış olduğu ziyaret bizleri onurlandırdı. Büyük bir ihtiyaçtan doğan MUSİAD’ın Ordu şubesini bugün açacağız.  Kuruluşundan itibaren ben de MUSİAD’ın içerisinde yer aldım. MUSİAD’ın kurulmasıyla Türkiye büyük bir dönem noktasını yaşadı. Anadolu sermayesi, iş gücü emeği büyük atılımlar yaptı. Diğer ülkelere ve milletlere de bu örnek oldu. Asya, Afrika ve Avrupa’da önemli çalışmalar yapıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle havza yaklaşımı içerisinde Ordu’ya onu temsil etmek adına geldim. Ordu zengin bir vilayet. Bütün yatırımlar sizlerin desteğiyle daha iyi aşamalara gelecek. Sizin burada olmanız bize ayrı bir güç veriyor. Ordu’daki yatırımlarda çok büyük atılımlar yapacağımızı düşünüyorum. Bu bizim için bir fırsat. Ne destek gerekiyorsa sizlerin için yapmaya hazırız. Sizin gibi rol model olacak başkanla çalışmak bizleri mutlu ediyor. Ordu’da bulunduğunuz süre içerisinde şehrimizin güzelliklerini sizlere tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

“Ordu’da Kalkınma Mücadelesi Vereceğiz”

Şehirleri markalaştırma konusunda mücadele verildiğini ifade eden MUSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Bir senedir faaliyette olan fakat yoğunluğumuz üzerine açamadığımız MUSİAD Ordu şubesini bugün açmak için Ordu’ya geldik. MUSİAD dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri haline geldi. Türkiye dâhil olmak üzere toplamda 314 noktadayız. Karadeniz Bölgesi’ni farklı alanlarda ön plana çıkartmamız gerektiğini düşünüyoruz. Sizler de bu konuda uzmansınız. Gelecekte devletler değil, şehirler yarışacak. Bu anlamda şehirlerimizi markalaştırma konusunda yereldeki komite yapılarımız ve sizlerle birlikte mücadele ediyoruz. Ordu’da da sizlerin katkılarıyla kalkınma mücadelesi vermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmalar sonrası ziyaret anısına karşılıklı plaket takdimi yapıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı