Tavlı, “Hemşerilerimiz Sabırlı Olsun”

556

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe genelinde yaklaşık 2 gün süren kar yağışı sonrası belediyenin çalışmalarını değerlendirdi. Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren çalışmalara başlayan ve vatandaşların mağdur olmaması için 7/24 karla mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden Başkan Tavlı,büyükşehir belediyesiyle koordineli olarak ilçede 7 greyder, 16 kepçe, 2 kar küreme, 3 loder, 1 mini loder, 4 tuzlama kamyonu ve 93 personel ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

“Önceliğimiz Ana Arter Yollar Ve Sağlık İçin Ekiplerimiz Çalışıyor”

Bütün ekibiyle seferber olduğunu ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,” Yaklaşık 2015 yılından bu yana ciddi bir kar yağışı bölgemizde olmamıştı. Kar bölgemiz olarak bir nimettir. Bizler esaret olarak bakmıyoruz. Çocuklarımız karın gelmesiyle beraber ciddi anlamda bunu kendileri eğlenceye çevirdi. Bizler ulaşım noktasında sıkıntı oluşmaması için hem büyükşehrimizin ekipleri hem de ilçe belediyemizin ekiplerinden oluşturulmuş 85 mahallemizde aynı anda 16 adet JCB, 7 greyder, 3 Loader kepçe ekipmanlarıyla beraber  ana arterlerde ulaşım noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tabi ara arterlere giremedik. Tabi bu çalışmalarımızda önceliklerimizi cenazesi olan vatandaşlarımıza verdik. Yine aynı zamanda sağlık hizmetleri noktasında ambulans ekiplerimizin de müdahale etmesi gerektiği yerlere ekiplerimizde yardımcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Önceliklerimiz ana arter ve sağlık başta olmak üzere çalışmalarımızı verdik” dedi.

“Hemşerilerimiz Sabırlı Olsun”

Çalışmalar hakkında sözlerine devam eden Tavlı,”Bu gün ise ara arterlere girmeye başladık. Tabi bu gün ve yarın için okullar tatil edildi. Çocuklarımızın da okula sağlıklı bir şekilde ulaşmaları için çalışmalarımızı hızlandırdık. Ünye’mize yaklaşık 487 kilometre karelik alana bir kar yağdı. Bu kar yağışında ekipmanlarımızla istediğimiz anda cevap vermemiz mümkün değil. O yüzden hemşerilerimizin de sabrına sığınıyor ve sabırlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı