ALTINORDU BELEDİYESİ 7/24 SAHADA

209

Altınordu Belediyesi yoğun kar yağışının başladığı ilk andan itibaren start verdiği karla mücadele çalışmalarına 4 gündür etkili bir şekilde devam ediyor.

Yoğun kar yağışı, tüm yurtta olduğu gibi Altınordu’da da etkili oldu. Her türlü olumsuz hava şartlarına karşı hazırlıklı olan Altınordu Belediyesi ekipleri, kar yağışının başladığı ilk günden bu yana 92 Mahalledeki karla mücadele çalışmalarını 7/24 kesintisiz sürdürüyor.

BAŞKAN TÖREN ÇALIŞMALARI SAHADAN YÖNETTİ

Karla mücadele çalışmalarının başlamasıyla birlikte Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Başkanlığında bir kriz masası oluşturuldu. Kriz masasındaki koordinasyonu sağlayan Başkan Tören daha sonra sahaya çıktı. İlk günden bu yana süreci sahadan yöneten Başkan Tören, şehir merkezinde ve kırsalda sürdürülen çalışmaları gece-gündüz demeden yerinde inceleyerek ekiplere destek verdi.

KAR TEMİZLEME VE TUZLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren teyakkuzda alan Altınordu Belediyesi ekipleri sağlık kurum ve kuruluşları başta olmak üzere şehrin kritik noktalarında olumsuzluk yaşanmaması adına çalışmalarına devam ediyor. Şehir merkezi ve kırsal mahallelerdeki karla mücadelesini sürdüren Altınordu Belediyesi, etkin tuzlama çalışmalarıyla da buzlanmaları önleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

HASTA VE ACİL DURUMU OLANLARA MÜDAHALE EDİLİYOR

Karla mücadele çalışmalarını eksiksiz sürdüren Altınordu Belediyesi 24 saat açık tuttuğu iletişim numaraları ile ihtiyacı olan vatandaşların yardımına koşuyor. Ekipler, talepte bulunan vatandaşların adresini tespit ederek iş makinası ve arazi araçları ile müdahalede bulunuyor. Altınordu Belediyesinden hastaneye nakil konusunda destek talebinde bulunan bütün vatandaşlar belediye ekiplerince evlerinden alınarak hastanelere ulaştırıldı.

GECE MESAİSİNDEKİLERE ÇORBA İKRAM EDİLİYOR

Altınordu Belediyesi tarafından ayrıca soğuk kış günlerinde vatandaşların huzur ve güvenliği için görev yapan polis ve jandarma ekiplerine bulundukları nöbet noktalarında gezici çorba arabası ile ikramda bulunuluyor. Ekipler ayrıca Köprübaşı Meydanında kurduğu çorba tezgâhları ile gece mesai yapan vatandaşlara da ikramlarda bulunuyor.

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

Altınordu Belediyesi, soğuk ve karlı havanın etkisini göstermesiyle başladığı sokak hayvanlarına yem ve mama bırakma faaliyetlerine de aralıksız devam ediyor. Altınordu Belediyesi tarafından oluşturulan ekiplerle gün içerisinde şehrin muhtelif yerlerine yem ve mama bırakılırken buna ek olarak sahada çalışan karla mücadele ekipleri de sokak hayvanları için yapılan çalışmalara destek veriyor. Kırsalda çalışan ekipler araçlarında bulunan mama ve yemleri mahallelerde bulunan uygun alanlara bırakarak sokak hayvanlarının faydalanmasını sağlıyor.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı