“Kar Külfet Değil, Nimettir”

174

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, karla mücadele çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, Büyükşehir belediyemizle koordine hâlinde yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda, karla mücadelede çalışmalarımızı 24 saat esasına göre yürüttük. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda hazırlıklarımızı günler öncesinden yaparak, karın külfet değil nimet olduğunu gösterdik.” dedi.

Ünye Belediyesi, büyükşehir belediyesiyle koordineli olarak ilçede 7 greyder, 16 kepçe, 2 kar küreme, 3 loder, 1 mini loder, 4 tuzlama kamyonu ve 93 personel ile karla mücadele çalışmalarını 24 saat esasına göre aralıksız sürdürdü.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçede yaşanan yoğun kar yağışı sürecinde belediyenin yapmış olduğu karla mücadele çalışmalarını değerlendirerek, çalışmaların başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

-“Yağışın başladığı ilk dakikadan itibaren çalışmalara başladık”-

Kar yağışının beklenilenin üzerinde gerçekleştiğini ifade eden Başkan Tavlı, şunları söyledi:

“Yağışların etkili olduğu ilk saatlerden itibaren ekiplerimizle sahaya inerek karla mücadele çalışmalarına başladık. İlk etapta ana yollarımızı açık tutarak vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını görebilmelerini sağladık. 112 acil sağlık birimiyle koordineli çalışarak hasta vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarına ulaşımında sıkıntı yaşamamasını sağladık. Cenaze olan mahallelerimize öncelik vererek ulaşımı aksatmadık. Ana yollardaki sıkıntıların giderilmesinin ardından ara yollar da kısa sürede ulaşıma açılacak. Ayrı ayrı noktalarda oluşturduğumuz ekiplerimiz birim müdürlerimiz ve başkan yardımcılarımızla koordineli bir şekilde bu süreci yürüttü ve yürütmeye devam ediyor. Şuna kadar şükürler olsun hiçbir olumsuzluk yaşanmadı. Kar yağışı beklenilenin üzerinde gerçekleşti. Dün gece etkili olan kar yağışıyla birlikte açık yollar tekrar kapansa da ekiplerimiz aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdürerek yolların açık kalmasını sağladılar. Araç ve yaya yollarımız açık hale getirilirken, bir yandan da ortada kalan kar kütlelerinin temizliğini yapıyoruz. Büyükşehir belediyemizle koordine hâlinde yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusunda, karla mücadelede çalışmalarımızı 24 saat esasına göre yürüttük. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda hazırlıklarımızı günler öncesinden yaparak, karın külfet değil nimet olduğunu gösterdik.”

-“Buzlanmaya karşı dikkatli olunmalı”-

Buzlanmaya karşı vatandaşların dikkatli olmalarını isteyen Başkan Tavlı, “Hava sıcaklıkları eksinin altında seyretmekte. Bu nedenle oluşabilecek buzlanmalara karşı vatandaşlarımızdan dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Acil olmadığı sürece araçlarımızla dışarıya çıkmayalım. Toplu taşıma araçlarımızı kullanmaya dikkat edelim. Bizlerde gece buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımızı yapacağız. Bu süreçte öncelikle vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabırdan dolayı ve personellimize gayretli çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

-Sokak hayvanları unutulmadı-

Karla mücadele çalışmaları yapılırken sokak hayvanlarının da unutulmadığını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kentin muhtelif yerlerinde ve beslenme alanlarında bulunan sokak hayvanlarına gıda götürülerek beslenme ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı