Tiyaloğlu Eczanesi’nde Dört Dörtlük Sağlık Hizmeti

664

Eczacılık alanında 16 yıllık tecrübesini konuşturan Tiyaloğlu Eczanesi Sağlık – Cilt Bakımı – Beslenme – Diyet – Aroma Terapi – Dermokozmetik gibi bir çok alanda faaliyetine devam ederken, hastalarına ise ayrıcalıklı imkanları sunmaya devam ediyor. İlçenin Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi üzerinde yaklaşık 200 m2’lik bir alanda faaliyetine devam eden eczane müşteri potansiyeli bakımından da oldukça dikkat çekiyor.

Cilt bakımda püf noktaları anlatan Eczanenin Dermokozmetik Uzmanı Dilek Duman,” Öncelikle biz cildimize özel olarak hastanın ne özelliği varsa onu analiz ediyoruz. Analiz cihazımızla beraber hastamızın cildini en alt katmana kadar görerek cildinin neye ihtiyacı varsa ona göre ürünler tavsiye ediyoruz. Daha sonra bizlere gelen cildi için bakıp yaptıracak vatandaşlarımızı bakım odalarımıza alıyoruz. Önce cildimize uygulayacağımız önemli noktaları belirleyerek, cilde özel ne ihtiyaç varsa uygulamalar gerçekleştiriyoruz. Burada ütüleme, Medico Therapy, ozonlu buhar işlemlerimiz var. Daha sonra onlarla beraber bazı maske uygulamaları yapıyoruz” dedi.

“Cilt Bakım Ürünleri Yoksa Her Sabah Ilık Suyla Temizleyin”

Piyasada bulunan cilt bakım ürünlerini alamayan vatandaşlar için çeşitli önerilerde bulunan Dermokozmetik Uzmanı Dilek Duman,” Evde hiç bir şey yapamayan insanlarımız varsa cildi için sadece ılık suyla temizlik yapsınlar. Özellikle güneş koruyucu kremleri yanlarında bulundurarak günde bir sefer bunu sürmeleri bile ciltlerinin sağlıkları açısından önemlidir” diye konuştu.

“Her Ürün Doğru Ürün Değil”

Doğru ürünlerle özellikle bayanların vazgeçilmezi olan fondötenin çok fazla sürülmemesine dikkat çeken Duman,” Bayanlarımız fondöten kullanabilir ancak bu doğru ürünlerle olduğu zaman ciltte sorun olmayacaktır. Bizlerde bayan olarak her gün makyaj yapıyoruz ancak doğru ürünlerle yani içerisinde mineral olan ürünlerle yapıyoruz. Örneğin bu konuda eczaneleri tercih ederek doğru ürünlere ulaşabilirler. Zararlı ürünler ise merdiven altı diye tabir ettiğimiz ürünlerdir” şeklinde konuştu.

“Ünye’de Tek Olduğumuzu Düşünüyorum”

Bir diğer Dermokozmetik Uzman Efsun Kaya ise,” Eczanemize gelen müşterilerimizin özellikle cilt bakım bölümünde alt katmanlarına bakarak cildin nasıl bir durumda olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Burada cildin alt katmanlarına baktığımızda cildimizin üzerindeki eksiklikleri görüyoruz. Tabi bu tedaviyle beraber uygun ürünlerle müdahale ediyoruz. Biz Ünye’de tek olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü her eczanede bu kadar ayrıntılı cilt bakımı yapılmıyor” ifadelerini kullandı.

Tiyaloğlu,” Vücut Sağlığı İçin Mevsimsel Meyve Ve Sebze Tüketelim”

Mevsimsel hastalıkların çözümü için bol meyve ve sebze tüketilmesi gerektiğine vurgu yapan Eczacı Neşe Akgül Tiyaloğlu,” Şimdi son zamanlarda grip sezonu da artış gösterdi. Tabi bunun başlıca tedbirleri olarak ağız diş sağlığı, el ayak gibi dezenfekte olabilecek yerlerimizi temiz tutmamız gerekiyor. Bu dönemde öksürme gibi gribe yol açacak olaylar çok fazladır. Çünkü grip hava yoluyla bulaşan bir salgın olduğu için gribe yakalanmış kişi mutlaka yanında tek kullanımlık mendil gezdirmesi gerekiyor. Özellikle vücut sağlığı olarak yeşil sebze veya meyveler başta olmak üzere mevsimine uygun ürünler tüketmemiz gerekiyor. Eğer grip olacaksak veya olmuşsak özellikle C veya D vitamini almak önemlidir. Doğal antibiyotik dediğimiz soğan veya sarımsak kullanımında da dikkat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Ekmek Arası Ürünler Çocuklarımızda Obeze Yol Açıyor”

Çocuklarımızın özellikle ekmek arası olarak yediği ürünlerin obeze yol açtığını ifade eden Tiyaloğlu,” Özellikle çocukluktan itibaren beslenme düzenine çok dikkat etmemiz lazım. En önemlisi ise kahvaltı. Her çocuğumuzun mutlaka bir öğün kahvaltı yapmasını mutlaka sağlayalım. Karbonhidrattan ziyade proteinle beraber beslenirsek daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Maalesef ekmek arası dediğimiz ürünler çocuklarımızın obez yetişmesini sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı