Lösemili Çocuklar Vakfı Ordu’da Ziyaret Gerçekleştirdi

192

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak, 21. yılımızda Türkiye genelinde sayıları 40 bini aşkın lösemili çocuklarımız ve kanser hastalarımız ile ailelerine tamamen ücretsiz tedavi, eğitim ve konaklama hizmetlerimizi sürdürmeye devam etmektedir.

Bu hizmetlerin yanı sıra tüm ailelerine gıda, giysi, oyuncak, kırtasiye ürünleri, temizlik malzemeleri, ev eşyaları gibi ihtiyaç duydukları tüm ürünleri duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile evlerine kadar ulaştırmaktadır.

Alanında uzman bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak LÖSEV, kamuoyunu bilinçlendirmek, çalışmalarımızı tanıtmak ve lösemi ve kansere karşı toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla çalışmalar yürüterek yeni projeler hayata geçirmektedir.

LÖSEV İncileri Projesi kapsamında, Türkiye genelinde anaokulundan liselere kadar olan tüm eğitim kademelerinin öğrenci, öğretmen ve velilerine; LÖSEV- STK Bilinci, Lösemi ve Kanser, Sağlıklı Yaşam-Sağlıklı Beslenme ve Kanser İlişkisi ile Spor (Fiziksel Aktivite)-Doğa/Çevre ve Kanser İlişkisi konularında farkındalık yaratmak adına bilgilendirme seminerleri düzenlenmektedir. Bu kapsamda öncesinde bize maske farkındalığı yaratarak desteklerini ileten Okullardan Ünye Atatürk Anadolu Lisesi ve Ünye Anadolu Lisesi’ne seminerler gerçekleştirdi.

Ordu Belediyesi gelen sekreteri Coşkun Alp ve Kültür, Sanat, Turizm ve Sosyal işler Dairesi başkanı Zabit  Yön ile görüşme gerçekleştirip. Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’e desteklerinden dolayı teşekkür sertifikalarını ileten LÖSEV Samsun irtibat ofisi personelleri dolandırıcılığa dikkat diyerek muhtarları uyararak ziyaretlerini tamamladılar.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı