Boks Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

192

Ordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda yapılan Genç Erkekler Türkiye Boks Şampiyonası Final Müsabakaları ile madalyalar sahiplerini buldu.

+91 Kilogramda Ahmet Şenol İstanbullu rakibini 5 Puanlık farkla yenerek Türkiye Şampiyonu oldu.3 raund boyunca rakibine fırsat tanımayan Gençlikspor Kulübü sporcusu önemli bir başarıya imza attı. 69 kiloda Ersin KÜÇÜK ve 81 kiloda Cengizhan SET ise turnuvayı 3.lük ile tamamladılar.

Antrenör İsmail Uykur ve Boks İl Temsilcisi Mustafa Genç kazanılan bu başarıyı Ordu halkına armağan ettiklerini ve hedeflerinin Avrupa ve Dünya Şampiyonasında başarı elde etmek istediklerini söylediler. Şampiyona hakkında konuşan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ” Organizasyonu çok iyi bir şekilde tamamladık. Gerçekten üst düzey maçlara şahit olduk. Türkiye’nin geleceği olacak gençlerimizin böylesine önemli bir turnuvada iddaalı görmek beni onurlandırdı. Hedefimiz Avrupa ve Olimpiyatlar’da Şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırmak. İnşallah bu hedefimize ulaşacağız. İlimize gelen bütün spor kafilelerine ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum.   Katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na , Türkiye Boks Federasyonu Başkanı ve Yönetim kuruluna diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı