Yanık Sesli Hasan Usta İlk Kez Alp Tv’ye Konuştu

736

Ünye’nin Aydıntepe Mahallesi’nde yaşayan inşaat ustası 47 yaşındaki Hasan Kılıçarslan sosyal medyaya attığı video ile fenomen oldu.

Geçtiğimiz hafta çalıştığı cami inşaatında öğle arasında arkadaşlarının ısrarlarıyla şarkı söyleyen Hasan Kılıçarslan’ın videosu sosyal medyada paylaşılması üzerine binlerde insanların beğenisiyle paylaşım rekoru kırdı. Kılıçarslan’ın söylediği türküyü arkadaşlarının kayıt ederek sosyal medyada paylaşması üzerine kendisine destek mesajları art arda gelmeye başladı.

Herkesin merak ettiği 20 yıllık inşaat ustası Hasan Kılıçarslan ilk kez Alp Tv’ye konuştu. Kılıçarslan,” Küçük yaştan itibaren düğünlerde şarkı söylerdim. O günde arkadaşlarımın isteği üzerine bu olay meydana geldi. Bu kadar desteğin olacağını tahmin etmiyordum. Bende açıkçası çok şaşırdım” dedi.

“Bu Ses Bende Küçük Yaştan İtibaren Vardı”

Sosyal medya Facebook’ta paylaşılan video ile adeta “Yanık Sesli Hasan Usta” lakabını alan Hasan Kılıçarslan,” Bu ses olayı küçük yaştan itibaren bende vardı. Tabi ki bu Allah vergisi bir yetenek oldu. Ben daha önce 12-13 yaşlarında burada düğünlere gidiyordum. Daha sonra Tekirdağ’a gittim. Tekirdağ’da devam ettim. Orada bir arkadaşın vesilesiyle İstanbul radyosunda Harbiye’de 2,5 sene bunun halk müziği dalında kursunu gördüm. Daha sonra gazinolarda, düğünlerde şarkı söylemeye devam ettim. Belirli bir yaştan sonra bırakmak zorunda kaldım. O zamanda bende yeni evlenmiştim. Evlendiğimde bu ortamlar içki alemi olduğu için biraz bana ters düştü. O zaman diliminde bıraktım. Arada sırada sevenlerimin düğünlerine veya meclislerine şarkı söylemeye gidiyorum” dedi.

“O Şarkıyı Çay Molasında Söyledim”

Söylediği şarkıyla binlerce kişiye ulaşarak destek aldığını söyleyen Hasan Kılıçarslan,” O gün öğlen arası moladaydık. Yemek yedikten sonra çay içiyorduk. Tam o sırada yanımdaki arkadaşlarımda Hasan abi bir türkü söyle de sosyal medyaya atalım dediler. O anda da benim içimde o şarkıyı söylemek geldi. Sağ olsun arkadaşlarım ve dostlarımda beğenmişler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Ben bu kadar ilgi göreceğini bilmiyordum. Ben daha öncede şarkı söyledim internete attılar arkadaşlar ama bu türkü daha bir değişik oldu. İnsanların kulağına hoş geldi. Daha önceden başka söylediklerimde vardı ama o anda o şarkı geldi aklıma ve onu söyledim” diye konuştu.

Sosyal medyaya düşen videosunun ardından kendisine olan ilgi ve desteğin çoğaldığını söyleyen Kılıçarslan,” Ünye içinden ve diğer illerden çok mesajlar bana geldi. Facebook’ta arkadaşlık istekleri çok olmaya başladı. Çalıştığım inşaata tebrik etmeye gelenler oldu. Bayağı bir ilgi oldu ve hepsine sonsuz teşekkür ediyorum. Ben 90 yıllarında ilk defa televizyona çıktım ama bu kadar ilgi görmemiştim. Tabi şimdi sosyal medya var ve herkes görebiliyor. Ama o zamanlar sadece televizyon vardı ama şimdi ilgi biraz daha fazla oldu diyebilirim” şeklinde konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı