“TÜM ÇABAMIZ, ÜNYE’MİZ İÇİN”

201

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, belediyenin iş ve işlemlerini ile ilçede yapılan ve yapılacak olan yatırımları takip etmek için gittiği Ankara’dan ilçeye döndü. Başkan Tavlı, dönüş sonrası yaptığı açıklamada, “İnsanı merkez alan hizmet odaklı belediyecilik anlayışıyla, gece gündüz demeden çalışmaktayız. Tüm çabamız, Ünye’miz için. Arkamızda güçlü bir siyasi irade var. Ankara ziyaretimizde bunu bir kez daha gördük. Desteklerinden dolayı siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ankara’da gerçekleştirdiği bir dizi ziyaretin ardından ilçeye döndü.

Beraberinde AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan’la, ilçede yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar ile belediyenin iş ve işlemleri için görüşmeler gerçekleştiren Başkan Tavlı, ziyaretlerin olumlu geçtiğini söyledi.

-“Arkamızda güçlü bir siyasi irade var”-

İlçede yapılacak hizmetlerin takibi ve yeni yatırımların kazandırılması için hafta başında Ankara’ya gittiklerini ifade eden Başkan Tavlı, “AK Parti İlçe Başkanımız Kenan Selim Argan ile birlikte, ilçemizde yapılan yatırımlar ile belediyemizin iş ve işlemleri için Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.  Görüşmelerimiz ilçemiz adına olumlu geçti. İnsanı merkez alan hizmet odaklı belediyecilik anlayışıyla, gece gündüz demeden çalışmaktayız. Tüm çabamız, Ünye’miz için. Arkamızda güçlü bir siyasi irade var. Ankara ziyaretimizde bunu bir kez daha gördük. Ankara’da devam eden ziyaretlerimizle kentimize hizmet noktasında elimizi güçlendiriyoruz. Desteklerinden dolayı siyasi büyüklerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

-DSİ ve Çevre ve Şehircilik Başkanlığı ziyareti-

İlçede yaşanması muhtemel sel riskinin ortadan kalkması için mücadele ettiklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Ünye’mizin derelerinde oluşabilecek taşkın riskini ortadan kaldırmak için çalışmalarımız sürüyor. Bu amaçla Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcısı Şadiye Yalçın’ı ziyaret ederek, Tabakhane Deresi, Cüri Deresi ve ilçemizden geçen diğer derelerimizde olası su taşkınlarının önüne geçilmesi için tahkimat ve rusubat tutucuların yapımı ile derelerin ıslahlarıyla ilgili yapılacak çalışmalar hakkında görüşmelerde bulunduk. DSİ’nin ardından Çevre ve Şehircilik Başkanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürü Turan Konak’ı ziyaret ederek, belediyemizin hizmet alanında verimliliğini artırma ve yatırımlar konusunda görüş alışverişi gerçekleştirdik. Görüşmelerimiz ilçemiz adına olumlu geçti. Ziyarette bizlere AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sayın Ergün Taşçı’da eşlik etti.” diye konuştu.

-İlçe başkanları toplantısı-

AK Parti Genel Merkezi’nde, geçmişten bugüne Karadeniz Bölgesi’ndeki teşkilatımızda görev yapan ilçe başkanlarıyla bir araya geldiklerini belirten Başkan Tavlı, şunları söyledi:

AK Parti geçmişinden aldığı güçle, geleceği şekillendiren ve çağı yakalayan yapısı ile Türk ve dünya siyasi hayatında iz bırakmış ve bırakmaya da devam edecektir. Bu bağlamda Genel Merkezimizce düzenlenen toplantıda önceki dönem ve halen görev yapan ilçe başkanlarımızla İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ve Genel Başkan Yardımcılarımızın katıldığı istişare toplantısında bir araya geldik. Önemli mesajların verildiği toplantı sonrası İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile Gazi Meclisimizde bir araya gelerek çeşitli konularda istişarelerde bulunduk.”

-Genel Başkanvekili Kurulmuş’u ziyaret-

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşmemizin ardından AK Parti Genel Başkanvekilimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’u, İl Başkanımız Halit Tomakin’in de katılımıyla mevcut ilçe başkanlarımız ve önceki dönem ilçe başkanlarımızla ziyaret ettik. Kendisi her zaman olduğu gibi bizleri sıcak bir şekilde karşıladı. Sayın Genel Başkanvekilimizle Ordu’muz ve Ünye’miz üzerine sohbet etme imkanı bulduk. Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.”

-AK Parti Grup toplantısı-

Ankara temasları sırasında AK Parti Grup Toplantısı’na da katılma fırsatı bulduklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen grup toplantısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinleme fırsatı bulduk. Kendisi ülke ve dünya siyaseti için önemli mesajlar verdi. İnandığı dava uğruna gece gündüz demeden çalışan, duruşu ve vizyonu ile bizlere önderlik eden Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizin gururu.” ifadelerini kullandı.

-Türkiye Belediyeler Birliği ziyareti-

Ziyaretler kapsamında Türkiye Belediyeler Birliği’ne de gittiklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Destek Hizmetleri Müdürü Sayın İbrahim Azak’ı, ziyaret ederek, belediyemizin araç parkını güçlendirmek için görüşmelerde bulunduk. Belediyemiz için faydalı bir görüşme oldu.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ankara ziyaretleri kapsamında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Betül Sayan Kaya, AK Parti Ordu Milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı hemşehrimiz Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü hemşehrimiz Mahmut Kazan ve Tüm İletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Genel Başkanı hemşehrimiz Şakir Gürel ile yaptığı görüşmelerin ardından ilçeye döndü.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı