Gençlerden Al Bayraklı Tepki

213

Suriye’nin İdlib kentinden peş peşe gelen acı haberlerin ardından Ünye’deki gençler tepkilerini dile getirerek ” En büyük asker bizim asker, her Türk asker doğar, sloganlarıyla yürüyüş düzenledi.

Esad rejim güçlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına düzenlediği hava saldırısında 33 askerimizin şehit olduğu açıklanırken, dün akşamda gelen yeni bir acı haberde ise 1 şehidimizin olduğu öğrenildi. İdlib’te operasyonların devam edeceğini söyleyen hükümet kanadı ise, rejimin yapacağı her türlü saldırıda misliyle karşılık verileceğini söyledi.

Tüm ülkede olduğu Ünye’de de büyük bir acıyla karşılanan şehit haberleri üzerine iş yerlerinde camlara Türk bayrakları asılarak tepkiler dile getirilirken, ilçe genelinde bazı gençlerde slogan atarak için yürüyüş düzenledi.

Gençler ellerine aldıkları Türk bayraklarıyla Niksar Caddesi başta olmak üzere, Hükümet Caddesi, Belediye Caddesi’nde yürüyüş gerçekleştirirken attıkları ” Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları ise caddelerde esnaflar tarafından da desteklendi.

Cumhuriyet Meydanına kadar düzenlenen yürüyüş sonrası ise gençler olaysız bir şekilde dağıldı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı