Fiyat Denetimleri Yapıyoruz

170

Zabıta Ekipleri Görev Başında

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına Bağlı Ekipler, İl Genelinde Denetimlerini Sıklaştırarak Olası Fiyat Artışının Önüne Geçiyor. Şu Ana Kadar Yapılan Denetimlerde Herhangi Bir Olumsuzluğa Rastlanılmaması İse Yüzleri Güldürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in Talimatı Doğrultusunda Zabıta Ekipleri, Fiyat Denetimi Gerçekleştiriyor.Denetimler Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, İl Ticaret Müdürlüğü Ve İl Defterdarlık Müdürlüğü Yetkilileriyle Ortaklaşa Yürütülüyor.

Marketler Ve Eczaneler Denetlendi

Ekipler, İl Genelinde Bulunan Market Ve Eczane Denetimlerinin Ardından İlçelerdeki Diğer Satış Yerlerini Denetimden Geçirdi. Dezenfektan Ürünlerinde, Kolonya Ve Koruyucu Maske Fiyatlarında Artış Olduğu Şikâyetlerini Değerlendiren Ekipler, Ürünlerin Alış Ve Satışı Arasındaki Fiyat Hareketliliği İle Faturalarıinceliyor.

“153 Ve 175 No’lu Hattı Arayarak Şikâyet Ediniz”

Zabıta Ekiplerinin Belirli Aralıklarla Denetim Yaptığını Vurgulayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, “6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu Gereğincegündemde Olan Corona Virüsünden Dolayı Vatandaşımız Mağdur Edilmemesi İçin Fiyat Denetimleri Yapıyoruz. Şu Ana Kadar Yaptığımız İncelemelerde Bir Olumsuzluğa Rastlamadık. Büyükşehir Belediyesi Olarak Denetimlerimizi Sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız Gördükleri Olumsuzlukları 153 Zabıta Hattı Ya Da 175 Ticaret Bakanlığı Tüketici Danışma Hattı’nı Arayarak Bildirebilirler” Diye Konuştu.

 

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı