DOKA’nın 10 Projesinden Biri ÜNTİD’e Ait

160

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği’nin, Doğu Karadeniz Bölgesindeki DOKA Projeleri arasında kabul görülen 10 projeden biri olan “Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı” Projesi kabul edildi.

Sobi,”Projelerden Biri Derneğimizin Projesi”

Yoğun çalışma sonucunda DOKA’ya proje sunduklarını ifade eden Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi,” Derneğimizi kurduktan bu zamana kadar bir önemsediğimiz husus var; Sürdürebilir bir turizm ve yaşayan bir dünyayı daha ileriye taşıyabilmek. Kullandığımız atıkları da İlker Bey’in sanatı ile birlikte geri dönüştürerek sanatsal dünyaya kazandırmaktı. İlker Bey’in önerisi ile bunu projeye uygulama kararı aldık. Çok yoğun bir çalışma sonucunda DOKA projesine yetiştirdik ve sunduk. Cuma günü açıklanan listede 10 proje kabul gördü. Bunlardan biri de Ünye Turizm İşletmecileri Derneği’nin sunmuş olduğu “Atıktan Sanata Münyetür Rölyef Sanatı Projesi” oldu. 31 Bin liralık proje ve bu projeyi 30 kursiyer ve 2 etap halinde hayata geçireceğiz. Özellikle arkamızda görmüş olduğunuz alan tamamen bu projenin yaşam alanı, dolayısı ile bu kullanılacak malzemelerde kursiyerlerimizin üzerine hiçbir yük düşmeyecek. Projenin birinci amacı kursiyerlerimize hiçbir maliyet göstermeden yeni bir sanat geri dönüşümden gerçekten günümüz dünyasında bir ihtiyaç olan yeni bir sayfaya dahil olmayı sağlayacak. Bu manada projemizin hem Ünye’mize hem bölgemize hem Ordumuza hayırlı olmasına temenni ediyorum” dedi.

“30 Kişilik Kontenjan Dolduğu Anda Projemize Başlıyoruz”

ÜNTİD Genel Sekreteri Münyatür Rölyef Sanatçısı İlker Çorbacı ise,”Biz bu sanatı yaşatmak adına elimizden geleni yapıyoruz. Halk eğitimde de yapıyoruz ama bunu daha ileriye taşımak adına insanlara öğretebilmek için benden sonra da devam etsin diye söylüyoruz. Bu sanatı daha kolay daha basit hale getirip bu sanatı öğrenenler de ticaretini yapabilsinler. İnsanların gelirini de gözettik projemiz çok da kabul görüldü ilgi duyuldu. Kursiyerlerimiz hiçbir masrafa girmiyorlar her şey projemiz kapsamındadır. 30 kişilik sayımızın dolmasını bekliyoruz. Kursiyer olmak isteyenler derneğimize, bana ve Ünye El Ele Derneği’ne müracaat edebilirler. Kontenjan dolduğu anda kursa başlayacağız” diye konuştu.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı