Ünye’de Denetimler Ve Uygulamalar Üst Düzeyde

180

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe genelinde korona virüsüne karşı başlatılan temizlik ve ilaçlama çalışmalarının ülke genelinde alınan tedbirlerle eş zamanlı olarak devam ettiğini söyledi.

Ünye Belediyesi, korona virüsüne karşı tedbirlerini arttırarak devam ediyor. İlçede bulunan; okullar camiler, alışveriş merkezleri, düğün salonları, taksi durakları, muhtarlıklar, parklar Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak kurulan ekiplerce titizlikle dezenfekte ediliyor. Tedbirler kapsamında ayrıca meydanlar ve caddeler ilaçlı suyla yıkanıyor. Kamusal alanlarda dezenfekte çalışması gerçekleştiren ekipler, çalışmalarını ilçe genelinde aralıksız olarak sürdürüyor.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe genelinde sterilizasyon ve dezenfeksiyon çalışmalarına düzenli olarak devam ederken, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise korona virüsü ile ilgili olarak alınan önlem kararlarının uygulanmasının yanında eczanelerde dezenfektan, maske, eldiven, markerlerde ise ilgili ürünlerde fiyat denetimlerini gerçekleştiriyor.

Korona virüs tedbirleri çerçevesinde ilçede ayrıca vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalarda toplanmalarının önüne geçebilmek adına bank ve oturma alanları kaldırıldı.

-Denetimler ve uygulamalar üst düzeyde-

Zabıta ekipleri ilçedeki eczanelerde gerçekleştirdiği denetimlerin yanında, lokantalarda masa aralıklarının 1 metre olması ve pastanelerde oturma yerlerinin kapatılması ve sadece satış yapılması noktasında kontrolleri yerine getiriyor.

-“Çalışmalarımız aralıksız sürüyor”-

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ekiplerimiz Ünye genelinde dezenfekte çalışmalarını ara vermeksizin sürdürüyor. Vatandaşlarımız tokalaşmaktan kaçınıp ellerini sık sık yıkayarak kendi tedbirlerini almalılar. Lütfen kurallara uyalım. Kendi sağlığımızı ve çevremizdekileri sağlığını riske atmayalım. Zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayalım. İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.” dedi.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı