Zabıta Ve Polis Ekiplerinden Ortak Denetim

137

Fatsa Belediyesi, Salgın Riskine Karşı Vatandaşın Sağlığı İçin Tedbirlerini Artırarak Devam Ettiriyor. Bir Yandan İçişleri Bakanlığı’nın Yayımladığı Genelge Kapsamında Denetimlerini Yaparken, Bir Taraftan Da Pazaryerlerinde Denetimler Yapıyor. Uyulması Gereken Kurallar Konusunda Esnafı Bilgilendiren Zabıta Ekipleri, Vatandaşları Da Satılan Ürünlere Dokunmamaları Konusunda Uyarıyor.

Fatsa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Ekipler Haftanın İlk Günü Açılan Pazartesi Pazarı Ve Köylü Pazarında Tedbir Ve Güvenlik Amaçlı Denetimler Yaptı.

Polis Ve Zabıta Ekipleri Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesinde Bulunan Semt Pazarında 65 Yaş Üstü Vatandaşları Kimlik Kontrolünden Geçirirken, Zabıta Ekipleri De Aynı Denetim İle Birlikte Vatandaşların Sebze Ve Meyveleri Seçerek Almalarının Önüne Geçti. Zabıta Ekiplerince Semt Pazarında Sürekli Olarak Pazarcı Esnafı Maske Ve Eldiven Kullanmaları Konusunda Uyarılarda Bulundu.

Zabıta Ekipleri Halkın Sağlığı, Güvenliği İçin Hem 65 Yaş Üstü Vatandaşları Uyardıklarını Hem De Polis Ekipleri İle Birlikte Evlerine Gitmelerini Sağladıklarını Söylediler. Ayrıca Pazarcı Esnafını Da Eldiven Ve Maske Kullanmadan Satış Yapmamaları Konusunda Uyardıklarını İfade Eden Zabıta Ekipleri Sosyal Mesafelerine Dikkat Etmeleri Konusunda Bilgilendirme Yaptıklarını Söylediler.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı