Akar,”12:00-17:00 Çalışma Saatlerini Yanlış Buluyorum”

218

Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Kaymakamlığı önderliğinde başlatılan vefa kampanyasına 300 koli gıda yardımında bulunacaklarını ve bankaların 12.00-17:00 saatleri arasında çalışma sisteminin yanlış olduğunu ifade etti. Ünye Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Akar, bankaların ve bazı resmi dairelerinin çalışma saatlerinin yanlış olduğunu, vatandaşların ise zorunlu haller içerisinde dışarıda olabileceklerini söyledi.

“Şu Ana Kadar Vefa Gurubuna 750 Paket Teslim Edilmiş”

Vefa gurubuna önem verilerek yardımların devam ettiğini ifade eden Başkan Akar,” Vefa gurubu aktif bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Bizlerde elimizden gelen desteği sağlamak durumundayız. Bizlerde ÜTSO ailesi olarak gerekli satın alma işlemlerini başlattık. En kısa zamanda ciddi bir yardımda bizlerde bulunacağız. Ünye ve çevresi olarak hayırseverler tarafından şu ana kadar vefa grubuna 750 paket teslimi gerçekleştirilmiş. Bizlerde bu sebeple ÜTSO ailesi olarak gerekli desteği en kısa zamanda vereceğiz” dedi.

“Yerel Esnaflarımızdan Alışveriş Yapalım”

Salgının başladığı günden itibaren Türkiye genelinde yerel esnafa ağırlık vererek onlardan alışveriş yapılmasını isteyen Akar,” Bizim vefa noktasında ilk hedefimiz yerel esnaftan alışveriş yapılması konusunda insanlarımıza çağrı yapıyoruz ve bunu çok önemsiyoruz. Yerel esnaflarımızdan bu alışverişler yapılırsa tekrar yerele dönerek bizim bölgemizdeki insanlarımıza fayda sağlayacaktır. Bilindiği gibi ulusal firmalar tek merkezde toplandığı için yerel bölgelere hiçbir faydası yok. O yüzden buradaki esnaflarımızdan alışverişlerimizi gerçekleştirelim” diye konuştu.

“20 Gündür Dükkân Açamayan Esnaf Kardeşlerimiz Var”

Koronavirüs salgını nedeniyle günlerdir kepenk açamayan esnafların olduğunu söyleyen Akar,” Sosyal yardımlaşma fonu ve belediyemizin sisteminde kayıtlı yaklaşık 3 bin 500 kişi yardıma muhtaç insanlarımız var. Ama gelinen şu son 20 günde aniden yardıma ihtiyaçları olan dükkân kapatan ve dükkân açamayan esnaf kardeşlerimiz var. Tabi bu kardeşlerimiz bu yardımları dile getirmiyor. Bizlerde bu destekleri gizli olarak ulaştırmanın peşindeyiz. Genel olarak virüs nedeniyle kapatılan yerler lokantalar, eğlence sektörleri, çaycılarımız, kahvelerimiz, restaurantlarımız, internet kafeler gibi şu anda bu tarz yerler kapalı. Bunun yanında berberler kapalı ama bizim için fark etmiyor. Onlarda bizim esnaf kardeşimiz. Çünkü hepimiz bir halkanın içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

“12:00-17:00 Çalışma Saatlerini Yanlış Buluyorum”

Bankaların ve bazı resmi dairelerin çalışma saatlerinin vatandaşı mağdur ettiğini de sözlerine ekleyen Akar,” Bankaların ve bazı resmi dairelerin bu 12.00-17.00 saatleri arasındaki çalışma sistemini yanlış buluyorum. Çünkü sokaklarda insanlar birbirleriyle kuyrukta temas halinde bekliyorlar. Her ne kadar bir metrelik mesafe konulsa da bu mesafeler sohbet ortamında tekrar aşılıyor. Ve bu sıraların amacın dışına çıktığına inanıyorum. Önce bunu çözmemiz lazım. Evde kal diyoruz insanlarımıza ama onlarında dışarıda zorunlu çıktıklarını düşünüyorum. Bu zorunluluklarında hükümetimiz bir nebze giderirse evde kalma süresi artacaktır. Ama biz yine evde kalmaya dikkat edelim” diyerek sözlerini tamamladı.

WhatsApp WhatsApp İhbar Hattı