ORDULU YÜZ YILIN DOKTORU YURDA DÖNDÜ

Fatsa’lı Prof. Dr. İsmet Dindar yurda geri döndüğünü duyurdu. Gürcistan tarihinde bugüne kadar 9 ünlü doktorun aldığı ödülü alan Dindar, Gürcistan’da Trans Caucasia Leagu tarafından “Yüzyılın Doktoru” ilan edilmişti.

Türkiye’de mesleğinin akademik kariyerinin adeta doruk noktasına ulaşmış Ordu Fatsa’lı Kardiyolog Prof. Dr. İsmet Dindar sosyal medyadan bir paylaşım yaparak; “Daha önce duyurmuştum. Ancak aldığım bazı geri dönüşlerden herkese tam olarak ulaşamadığımı anladım.
Artık Türkiye’ye döndüm. İstanbul da Şişli de “Kolan İnternational” hastanesinde görevime devam ediyorum. Saygı ile tekraren duyuruyorum” dedi.

KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU

Prof. Dr. İsmet Dindar; gerek yurtiçinde, gerek yurtdışında kardiyoloji alanında özellikle; koroner, anjiyografi, balon, stend gibi girişimsel kardiyoloji’de ilk ve en çok uygulama yapan tıp adamları arasındadır. 1988-2009 yılları arasında 21 yılda girişimsel kardiyolojide 60 binin üstünde uygulama yapmış olup, hala devam etmektedir.

Prof. Dr. İsmet Dindar; 100 ün üzerinde ödül sahibidir. Onu en çok duygulandıran ise, Ordu Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan koroner anjiyografi ünitesine 15 Şubat 2008‘de Prof. Dr. İsmet Dindar adının verilmesidir.

Yurtiçi ve yurtdışı çeşitli kurumlarda konferanslar verip panellere katılan, makaleleri yayınlanan İsmet Dindar‘ın Türkiye Futbol Fedarasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Türk-Gürcü Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gürcistan Fahri Vatandaşlığı ve Batum Devlet Üniversitesi Fahri Doktora ünvanı bulunmaktadır.

Prof. Dr. İsmet Dindar‘a 20 Şubat 2010 tarihinde Gürcistan Devleti’nin Üstün Hizmet Madalyası; Devlet Başkanı Mihail SAAKAŞVİLİ tarafından verilmiştir.

PROF. DR. İSMET DİNDAR KİMDİR?

1956 yılında Fatsa‘da doğmuştur.

İlkokul, ortaokul ve liseyi Fatsa‘da okumuştur. Atatürk Üniversitesi (Erzurum) Tıp Fakültesinden 1979 yılında Tıp doktoru olarak mezun olmuştur.

Erzurum Devlet Demir Yolları Kısım Hekimliği görevini 6 ay yürüttükten sonra, 1980 yılında mezun olduğu fakültede iç hastalıkları uzmanlığı görevine başlamıştır. 1984 yılında ise Samsun SSK Hastanesinde yine iç hastalıkları uzmanlığı görevine başlamış ve burada da 2 yıl görev yapmıştır.

Askerlik görevinden sonra İstanbul-Koşuyolu Kalp ve Araştırma Hastanesi’ne atanarak kardiyoloji ihtisasına başlamış ve 2 yıl sonra kardiyolog olmuştur. Bu hastanede baş asistanlık ve başhekim yardımcılığı yapan Dindar; 1993 yılında kardiyoloji bilim dalında doçent olduktan sonra yine aynı yıl Koşuyolu‘nda şef muavinliğini sınavını kazanarak, yardımcı şef, 2000 yılında klinik şefi ve ardından ise Kardiyoloji Proseförü unvanı aldıktan sonra Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne profesör olarak atanmıştır.

2003 yılında üniversiteden ayrılarak özel sektör bünyesinde çalışan Profesör Doktor İsmet Dindar, İstanbul‘da yaşamını sürdürmektedir.

Prof. Dr. İsmet Dindar, 2 çocuk babasıdır.

İrtibat Tlf. : +905412504266
+905322414266
Ferzan +905056821986